سال پیامبر فرصتی برای تحقیق بیشتر در مورد اسلام بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در آستانه برگزاری نمایشگاه پیامبر اعظم با تأکید بر اینکه نامگذاری سالی به نام پیامبر اعظم فرصت و بستر مناسب به منظور تحقیق بیشتر در مورد دین اسلام را فراهم کرده است، گفت: برپایی نمایشگاه پیامبر اعظم (ص) منشأ تحول در بازشناسی پیامبر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام محمد تقی رهبر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه بزرگ پیامبر اعظم (ص) اظهار داشت: با توجه به اینکه دشمن، تبلیغات رسانه ایی گسترده ای را علیه اسلام آغاز کرده، ابتکار عمل مقام معظم رهبری در نامگذاری سالی به نام پیامبر (ص)، توجه اندیشمندان جهان را به تحقیق بیشتر در خصوص دین مبین اسلام جلب کرد.

وی افزود: ایران به عنوان الگو ، به ویژه میان آزادی خواهان جهان به عنوان سرمشق اسلام ناب محمدی معرفی شده و اکثر کشورهای مسلمان ایران را به عنوان " ام القری" اسلام می شناسند ، لذا نامگذاری سال پیامبر اعظم (ص) از سوی ایران ، باعث شده تا دیگر کشورها بازنگری جدی تری نسبت به شخصیت والای رسول گرامی اسلام داشته باشند.

حجت الاسلام رهبر در ادامه ضمن مثبت ارزیابی کردن برپایی نمایشگاه بزرگ پیامبر اعظم (ص) تأکید کرد: ارائه تحقیقات ، کتب و پایان نامه هایی با موضوع پیامبر (ص) ، پیوند نسل دانشجو را با مکتب رسول گرامی اسلام که روح اعتقاد و توحیدشان وابسته به قرآن است ، مستحکم تر می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه هایی از پژوهش ها و کتب مربوط به سیره اخلاقی پیامبر (ص) و مطالعات، جنبش اسلام گرایی جدیدی را در فضای دانشگاه ها به ارمغان خواهد آورد .

رهبر یادآور شد: برپایی نمایشگاه پیامبر اعظم (ص) می تواند منشا تحول در بازشناسی پیامبر اکرم (ص) شود، زیرا جوانان می توانند با مطالعه و استفاده از کتب جدید اسلامی ، به شناختی آگاهانه و نه سنتی از دین مبین اسلام دست یافته و از تقلید به تحقیق رسند.

نمایشگاه بزرگ پیامبر اعظم(ص)  از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها از 17 تا 25 اسفند ماه در مرکز آفرینشهای هنری واقع در خیابان حجاب برگزار می شود.

کد خبر 454730

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =