تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با هدف ارتقای سهم بخش تعاون در فعالیت‌های صنعتی به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، این قرارداد همکاری در حضور وزیر تعاون از طرف رشیدی فرد معاون طرح و برنامه وزارت تعاون و نوتاش معاون وزیر صنایع و معادن مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به امضاء رسید.

همکاری در زمینه حمایت از شرکت‌های تعاونی تولیدی - صنعتی به منظور استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و همچنین ارایه خدمات فنی و مهندسی سازمان به این واحدها نیز از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه، توسعه وگسترش اطلاع رسانی به تعاونی های تولیدی و صنعتی، تامین محل استقرار این تعاونی ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توانمند سازی تعاونی ها از طریق همکاری در زمینه ارایه خدمات نرم افزاری از طریق مراکز فناوری کسب و کار و همچنین ایجاد مجتمع‌های کارگاهی با استفاده از تسهیلات صندوق تعاون از برنامه های اجرایی در این تفاهم نامه است.

همچنین اجرای دوره های آموزشی در زمینه های مختلف مدیریت، ارتقاء بهره وری، بالا بردن میزان کیفیت محصولات تعاونی و فناوری اطلاعات برای تعاونی های شهرک‌های صنعتی، همکاری در زمینه ایجاد زیر ساختها و سایر زمینه های حمایت از تعاونی های صنعتی کوچک، تشکیل تعاونی های مصرف، مسکن واعتبار در شهرکهای صنعتی و همچنین همکاری صندوق های تعاون با سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در زمینه ساخت مجتمع های کارگاهی از طریق مشارکت در سرمایه گذاری و تامین تسهیلات مورد نیاز تعهداتی است که وزارت تعاون در این تفاهم نامه آورده است.

در مقابل طبق این تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به منظور حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان در استقرار شرکت‌ها و واحدهای خدمات فنی و مهندسی در شهرک‌ها، شرکت‌های تعاونی را در شرایط برابر اولویت خواهد داد و فضای لازم برای استقرار آنها را فراهم خواهد نمود و همچنین واگذاری فضاها و مراکز خدماتی تعاونی ها، انجام فعالیت‌های تعاونی های تولیدی، خدماتی و اجرای برنامه توسعه خوشه های صنعتی و همچنین ایجاد واحدهای تکمیل کننده خوشه‌های صنعتی استفاده از شرکت‌های تعاونی را در اولویت قرار خواهند داد.

کد خبر 454765

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =