بررسی بودجه 86 در سه شیفت کاری از 12 اسفند در صحن علنی

مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 12 اسفند به منظور بررسی لایحه بودجه سال 86 جلسه علنی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی لایحه بودجه سال 86 کل کشور از روز شنبه 12 اسفند در نوبت های صبح و بعد از ظهر جلسه علنی خواهد داشت.

هیات رئیسه مجلس در اطلاعیه ای از نمایندگان مجلس خواست راس ساعت 8 صبح روز شنبه در صحن مجلس شورای اسلامی حضور بهم رسانند.

گفتنی است از 24 بهمن تا کنون لایحه بودجه 86 در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است و برطبق آیین نامه داخلی مجلس، قرار است کمیسیون تلفیق پس از بررسی و تصویب ماده به ماده آن، لایحه بودجه را برای تصویب نهایی و رای گیری در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس تقدیم کند.

بر اساس ماده 108 آیین نامه داخلی مجلس ابتدا کلیات لایحه بودجه 86 را در 10 ساعت کاری بررسی و پس از تصویب کلیات وارد بررسی جزئیات خواهد شد.

در بررسی کلیات لایحه بودجه ابتدا 15 نماینده به عنوان موافق و 15 نماینده به عنوان مخالف هرکدام به مدت 20 دقیقه در خصوص کلیات گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه به ایراد سخن خواهند پرداخت، سپس دولت و مخبر کمیسیون تلفیق هرکدام یک ساعت وقت دارند تا به دفاع از لایحه بپردازند.

با تصویب کلیات بودجه 86، نمایندگان وارد شور دوم بررسی خواهند شد و تبصره‌ها را به ترتیب بررسی می‌کنند. نمایندگان در بررسی تبصره ها ابتدا بخش های درآمدها و سپس بخش هزینه‌ای را بررسی می‌کنند.

کد خبر 454780

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =