فارغ از مسیحی، مسلمان و یا ازدیگر ادیان بودن،متعلق به ایران هستیم

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما همه فارغ از اینکه مسیحی، مسلمان و یا از دیگر ادیان باشیم متعلق به ایران و یک خانواده هستیم. ما اشتراکات زیادی داریم و نیازی نیست روی افتراقات صحبت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در دیدار با سبو سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران، اظهار داشت: ما همه فارغ از اینکه مسیحی، مسلمان و یا از دیگر ادیان باشیم متعلق به ایران و یک خانواده هستیم. ما اشتراکات زیادی داریم و نیازی نیست روی افتراقات صحبت کنیم.

وی گفت: شخصا تجربه ای که از تماس با عزیزان ارامنه دارم به نوجوانی بر می گردد، مدرسه من یک مدرسه عراقی بود که ارامنه زیادی را آنجا داشتیم. بیروت هم که بودم در دبیرستانی که مدیر آنجا یک ارمنی بود تحصیل می کردم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: همینطور لبنان کشوری موزاییکی است که از تنوع قومی و مذهبی برخوردار است. اینها برای شخص بنده تجربه خوبی بود، من از عزیزان ارامنه همواره خوبی دیدم. در ایران هم تعداد قابل توجهی از اساتید ما از ارامنه بودند.

سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه هم در این دیدار با اشاره به اینکه تعداد ارامنه ای که در تهران زندگی می کنند ۶۵ الی ۷۰ هزار نفر است و ۱۰ هزار نفر هم خارج از تهران هستند، گفت: خدا را شاکریم در کنار مردم ایران هستیم. ما خود را جزوی از ایران می دانیم.

وی گفت: متاسفانه دنیای خارج این موضوع را متوجه نمی شود و از ما می پرسند شما چطور در ایران زندگی می کنید؟ به آنها می گوییم اگر خیلی نگران ما هستید خودتان هم بیاید اینجا را تجربه کنید.

سرکیسیان تصریح کرد: ما نمی توانیم جزیره ای فکر کنیم و لذت باهم بودن را با کلمات نمی توان توصیف کرد. کتب مقدس ماهم این را می گوید که همه ما با یکدیگر ارزش پیدا میکنیم. ما باید این همبستگی و یکدلی را که گنجینه بزرگی است را حفظ کنیم.

کد خبر 4548052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =