تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی برای ترویج فرهنگ ایثار

رشت- مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد و گفت: ۲۰ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی برای ترویج فرهنگ ایثار اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا یاوند عباسی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به نقش شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهارکرد: این شورا محفلی با خرد جمعی برای ایجاد تولیدات و اقدامات اثربخش است.

وی تصریح کرد: با توجه به سرعت انعکاس اخبار به‌ویژه در فضای مجازی و رسانه این شورا مرجعی برای سیاست‌گذاری و تفکر در ایجاد تحولات با حضور دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط و در رأس آنها مقام عالی دولت است.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور با بیان اینکه بخشی از اقدامات این شورا به صورت سلبی است، افزود: این شورا برای ایجاد وحدت و همدلی تمام بخش‌های مربوط در یک استان با نظارت ائمه جمعه، حوزه علمیه و سایر نهادها است که در صورت تولید محتوایی مغایر با فرهنگ ایثار و شهادت این موضوع را بررسی کند.

یاوند عباسی با اشاره به بند چ ماده ۸۶ قانون برنامه و توسعه درباره تخصیص اعتبارات، بیان‌کرد: براساس این ماده ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی باید صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شود.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور ادامه داد: دستگاه‌هایی که دارای چنین اعتباراتی هستند باید دقت کافی بر اجرای اقدامات فرهنگی داشته تا منجر به دریافت نتیجه‌ای عکس و یا اثربخشی کمتری در یک اقدام‌ فرهنگی نشود.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی باید کاری متنوع پرتکرار و به صورت دائمی در انظار عمومی مردم باشد، گفت: ایجاد موزه فرهنگی دفاع مقدس برای نشان دادن تاریخ دفاع مقدس اقدامی موثر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور با اشاره به اینکه تاریخ انقلاب در تاریخ جنگ گم شده است، تصریح کرد: چرایی و چگونگی انقلاب ناگفته باقی مانده است و به همین دلیل تعریف و توضیح صحیحی برای نسل‌های جوان و نوجوان وجود ندارد.

یاوند عباسی به پیوند مسائل روز جامعه به فرهنگ ایثار نیز اشاره کرد و افزود: ایثار را باید به مصادیق روز پیوند بزنیم زیرا انقلاب جدا از ایثار نیست و فرهنگ ایثار از قیام عاشورا است.

وی تصریح کرد: ایجاد سردیس، تندیس، المان سازی و تغییر ظاهر شهر در راستای فرهنگ ایثار بهترین روش جهت ترویج فرهنگ ایثار است.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور در ادامه تاکیدکرد: ارج نهادن به ایثارگران از طریق استفاده از مدیران توانمند ایثارگر از دیگر اقدامات لازم در راستای ارج نهادن به مقام ایثارگران و ترویج این فرهنگ است.

کد خبر 4548095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =