اعتبارات ملی نوسازی مدارس در اردبیل افزایش ۳ برابری دارد

اردبیل - مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: اعتبارات ملی سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل در سال جاری از افزایش سه برابری برخوردار شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت لطفی عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: در سال  ۹۶ اعتبارات ملی نوسازی مدارس اردبیل ۱۳/۵ میلیارد تومان بود که خوشبختانه این میزان در سال جاری به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با ابراز امیدواری برای افزایش بودجه مذکور تا پیش از پایان سال جاری به حدود ۵۰ میلیارد تومان، افزود: مدارس نقش کلیدی در توسعه جوامع داشته و با نیازسنجی مناسب امیدوار به برطرف سازی تمامی کمبودهای زیرساختی و کیفی خواهیم بود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل یادآور شد: طی سال جاری رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور سه مرتبه در استان حضور یافته و از نزدیک شاهد برنامه‌ها و پیشبرد فعالیت‌های مجموعه نوسازی مدارس اردبیل شده است.

وی با بیان اینکه در تمامی این سفرها برای توجه به نیازهای به حق استان برای تکمیل و نوسازی مدارس اعتبار و ردیف‌های بودجه‌ای نعریف شده تا در نوسازی مدارس منطقه گام‌های بلندی برداشته شود.

به گفته لطفی در سال جاری شش پروژه سالن ورزشی که اعتبار استانی نداشتند، به ردیف اعتبارات ملی برده شدند تا در تکمیل و بهره‌برداری از اماکن ورزشی گام بلندی برداشته شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل از تحویل بیش از ۷۰ درصد پروژه‌های مربوط به اماکن ورزشی که نیمه تمام بودند خبر داد و افزود: از لحاظ عملکرد سازمان نوسازی مدارس اردبیل با حضور در جشنواره شهید رجایی موفق به کسب رتبه دوم شده و در ارزیابی عملکرد بین ۵۲ دستگاه شهرستانی نیز موفق به کسب رتبه هشتم شدیم و این در شرایطی است که در سال گذشته در جایگاه بیست و چهارم قرار داشتنیم.

کد خبر 4548162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =