دکتر فرجی دانا رئیس انجمن مهندسی برق و الکترونیک ایران شد

دکتر "رضا فرجی دانا" به عنوان رئیس انجمن مهندسی برق و الکترونیک ایران انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر رضا فرجی دانا دانشیار پردیس فنی دانشگاه تهران، پیش از انتصاب آیت الله عباسعلی عمید زنجانی ریاست دانشگاه تهران را نیز بر عهده داشت.

در اوائل سال 1368 گروهی از اساتید دانشگاهها و متخصصان صنعت،‌ در یکی از نشستهای تخصصی تصمیم گرفتند، فعالیتهای IEEE شاخه ایران را که درسالهای بعداز انقلاب متوقف شده بود، ‌مجدداً ‌فعال شود. توسط این گروه که به سرپرستی دکتر حسن غفوری فرد و مشارکت مهندس هراند آوانسیان ،‌ دکتر هاشم اورعی ، دکتر قدرت اله حیدری ، دکتر کارو لوکس ، دکتر محمد حسین مدیر شانه‌چی ، شاخه IEEE در ایران فعالیت رسمی خود را بعداز چند سال وقفه مجدا آغاز کرد.

یکسال بعداز فعالیت IEEE شاخه ایران، بر اساس تصمیم هیات مؤسس ارگانی مشابه IEEE با ملیت ایرانی تأسیس و اولین هسته انجمن مهندسین برق و الکترونیک در ایران شکل گرفت. اولین انتخابات انجمن که در آن سالها با نام "جامعه مهندسین برق و الکترونیک ایران " فعالیت می کرد در سال 1369 برگزار شد و اولین ارگان غیر دولتی مشابه IEEE درایران تشکیل شد.

در سال 1370 نیز حرکت مشابهی تحت عنوان " انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران " توسط گروهی از اساتید دانشگاههای تهران آغاز بکار کرد. بعداز یکسال فعالیت همزمان، هیئت مدیره جامعه مهندسین برق و الکترونیک ایران، ادغام این دو نهاد را به هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران پیشنهاد کرد که بعد از برگزاری چند جلسه مشترک مقرر شد این دو حرکت مهندسی در هم ادغام شوند و به این ترتیب انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران از ادغام دو نهاد مهندسی "جامعه مهندسین برق و الکترونیک ایران" و "انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران" ایجاد شد.

کد خبر 454876

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =