سیاستهای اصل 44 به زودی با حضور رؤسای دادگستری اعمال می شود / قوانین مربوط به حمایت از خانواده باید اصلاح شود

آیت الله هاشمی شاهرودی با تاکید بر حمایت جدی دستگاه قضائی از ارکان اجتماعی و اخلاقی جامعه ، گفت : قوه قضائیه در حمایت از سلامت اخلاقی جامعه جدی است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، رئیس قوه قضاییه  در دیدار جمعی از نمایندگان استان تهران ، با تاکید بر اینکه "نسبت به مسائل اخلاقی جامعه" جدی هستیم به تنظیم لایحه حمایت از خانواده اشاره کرد و افزود: قوانین مربوط به حمایت از خانواده ها باید اصلاح شود چرا که در این زمینه نقص جدی قانون داریم.

آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: در این لایحه که با مشارکت کارشناسان حقوقی و متخصصان علوم مختلف مرتبط با خانواده تهیه شده مسائل مربوط به حمایت از خانواده وحمایت از حقوق زنان تنظیم شده است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: باید تلاش کنیم حقوق زن را در یک خانواده و در جامعه اسلامی به همراه حقوق فرزندان ، مطابق با اصول و مبانی حقوق اسلامی بر آورده کنیم.

آیت الله هاشمی شاهرودی در ادامه با اشاره به لزوم برخورد با موسسات آموزش غیر قانونی گفت: باید لایحه جامعی در این مورد تنظیم و بر اساس مبانی قانونی مسائل مربوط به آموزش عالی با موسسات آموزشی غیر قانونی برخورد شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: باید سعی شود که در خصوص مسایل و مشکلات آموزشی در صورت بروز اختلاف، به حل و فصل آن در کمیته های صنفی وانضباطی و وزارتخانه های مربوطه پرداخت شود و تا حد امکان این مسائل به دادگاه ها کشیده نشود.

آیت الله هاشمی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه "مبنا در قوه قضاییه استقلال قاضی است" گفت: امروز بسیاری از قضات ارشد دستگاه قضائی ، قضاتی فاضل ، با تقوا و از چهره های باسواد حقوقی و از فضلای حوزه هستند و باید زحمات و تلاش های مخلصانه آنان را اجر نهاد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به بروز مشکلات مربوط به ایرانیان خارج از کشور گفت: تشکیل رایزنی های قضائی ایران در خارج از کشور می تواند موجب ارتباط مناسب تر ایرانیان خارج از کشور و حل مشکلات و تکریم آنان گردد.

آیت الله هاشمی شاهرودی همچنین با اشاره به تلاش دستگاه قضائی برای اجرایی کردن سیاست های اصل 44 گفت: بزودی سیاست های اصل 44 را با حضور روسای کل دادگستری های سراسر کشور اعمال خواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه تعدادی از نمایندگان تهران به طرح دیدگاه های خود در خصوص مسایل مختلف پرداخته و بر همکاری مجلس برای حل و فصل مشکلات قوه قضائیه نیز تاکید کردند.

کد خبر 454879

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =