۲۱۲ فرصت سرمایه گذاری در خوزستان بازنگری شده است

اهواز - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: بیش از ۲۱۲ فرصت سرمایه گذاری بازنگری شده یا فرصت های سرمایه گذاری جدید احصاء شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی بحرینی مقدم شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار  کرد: سهم خوزستان در کشور از ارزش افزوده صنعت رتبه سوم، از ارزش افزوده بخش کشاورزی ۵ و حوزه خدمات ۶ است.

وی با بیان اینکه جمعیت و نیروی کار خوزستان بر اساس طرح سرشماری عمومی نفوس مسکن ۹۵ چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود، افزود: جمعیت فعال در سال ۹۵ نیز یک میلیون و ۵۴۹ هزار نفر بود و در این سال همچنین یک میلیون و ۳۲۷ هزار شاغل نیز داشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان  بیان کرد: در استان خوزستان عرضه نیروی کار از یک میلیون و ۲۸۴ نفر به یک میلیون و ۵۴۹ هزار نفر در سال ۹۵ افزایش یافت. همچنین تقاضای نیروی کار نیز از ۹۵۴ هزار به یک میلیون و ۳۲۷ هزار رسیده است.

بحرینی مقدم ادامه داد: جمعیت افراد بالای ۱۰ سال در سال ۹۰ از ۳۷۰ هزار نفر به ۳۷۹ هزار نفر در سال ۹۵ رسید و همچنین جمعیت شاغل در سال ۹۰ از ۹۵ هزار نفر به ۱۳۳ هزار و ۷۰۰ نفر در سال ۹۵ رسیده است.

وی اظهار کرد: در زمینه های مختلف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین اشتغالزایی در بخش های مختلف اعتباری بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان داشتیم که یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به اشتغال فراگیر بود که مورد استقبال بخش خصوصی نبود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان  اضافه کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طی ۹ ماهه امسال بیش از ۱۰۲ جلسه داشتیم که ۵۷۶ مصوبه داشت.

بحرینی مقدم با اشاره به ایجاد سامانه پایش پیشرفت پروژه های سرمایه گذاری در خوزستان گفت: این سامانه امکان تهیه گزارش هایی با برش موضوعی و موضعی در هر زمانی را میسر می کند که در حال حاضر بیش از ۶۱۶ پروژه بزرگ با اعتبار بالای یک میلیارد تومان در دستگاه های اجرایی مختلف در سامانه ثبت شده که در مجموع بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان و ۱۱ هزار میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی در این پروژه ها هست که ۴۵ هزار و ۵۴۷ نفر اشتغالزایی نیز دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی توسعه سرمایه گذاری خوزستان گفت: خوزستان با ظرفیت های گوناگون در حوزه مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری نیازمند فرصت های سرمایه گذاری بازنگری شده بود که با این کار بیش از ۲۱۲ فرصت سرمایه گذاری بازنگری شده یا فرصت های سرمایه گذاری جدید احصاء شد.

تخصیص ۱۲۳۷میلیارد تومان به اشتغال خوزستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه اشتغال در ۲۷ شهرستان با حضور مدیران ارشد خوزستان اظهار کرد: سه هزار و ۸۹۸ طرح برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک های استان ارائه شده است که سهم خوبی از تسهیلات پرداخت شده به اشتغالزایی روستایی اختصاص دارد.

سید نور محمدپور افزود: تسهیلات ابلاغی برای اشتغالزایی به استان یک هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان است که از این میان ۵۲۳ طرح احصاء و به بانک ها ارسال شد؛ طرح های ارسالی به بانک با اعتبار ۸۵۸ میلیارد تومان بود که از این میزان فقط ۱۰۶ میلیارد تومان برای طرح هایی با اشتغالزایی یک هزار و ۳۶۸ نفر پرداخت شد.

وی خبر داد: تسهیلات مشاغل خانگی ۹۷ اعتبار ابلاغی ۳۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که بین بانک های مختلف تقسیم شد.

کد خبر 4548939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =