بیانیه گام دوم «شروع تمدن انقلاب اسلامی» است

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای دهه پنجم انقلاب بیانیه ای صادر کردند که می توان از آن به عنوان شروع تمدن انقلاب اسلامی نام برد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: به راستی پیروزی انقلاب اسلامی شروع دگرگونی های بزرگ و بنیادی در ایران و کشورهای منطقه و حتی دنیا بود.

وی افزود: ۴۰ سال پیش با وجود تمام ناباوری هایی که نظام شاهنشاهی و حامیانش تصور می کردند انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر اراده مردم به پیروزی رسید و در این ۴ دهه  به‌رغم همه دشمنی ها حرکت کشور در مسیر توسعه بوده است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه امروز قلب همه ملت های آزاده جهان به عشق ایران اسلامی می تپد و مردم جهان انقلاب اسلامی را تحسین می کنند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دهه پنجم انقلاب بیانیه را بیان کردند که می توان از آن به عنوان شروع تمدن انقلاب اسلامی نام برد.

وی با بیان اینکه برای ادامه موفقیت های کشور همه باید در جهت تحقق مواضع رهبری گام بردارند، گفت: سفارش می‌کنم همه این بیانیه را بخوانند تا از قدرت و هدایت رهبری مطلع شوند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرده است، تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی طی این سال ها در تمامی صحنه ها با اتکا به جوانان این انقلاب را به خوبی هدایت و رهبری کرده است.

وی بیان داشت: به راستی که جشن  ۴۰ سالگی انقلاب تجلی اعجاز خداوند است زیرا انقلاب اسلامی توانسته از تمامی این دشمنی ها با سربلندی خارج شود، البته تلخی و شیرینی های بسیاری را در این مسیر تجربه کرده است اما حرکت انقلاب همیشه رو به جلو بوده است.

آیت‌ الله سلیمانی در ادامه با اشاره به شکست های دولت آمریکا و ایادی آن در نقاط مختلف جهان اظهار داشت: دولت عربستان با حمایت کشورهای غربی و آمریکا قصد داشت از طریق کشورهای همسایه به ایران ضربه بزند و حتی از لحاظ اقتصادی بر روی مردم ایران فشار بیاروند اما باز هم شکست خوردند از همین رو به عوامل تروریستی روی آوردند.

وی با اشاره به حوادث تروریستی اهواز و زاهدان افزود: دولت آمریکا، عربستان و این تروریست‌ها باید بدانند خون این پاسداران عزیز و خون مردم مظلوم یمن پایمال نخواهد شد و مردم ما با این حوادث هوشیارتر می شوند که حماسه باشکوه ۲۲ بهمن امسال یکی از این نمونه ها است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه به ویژه در یمن بوده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تنش و جدایی بین دولت های پاکستان و ایران از جمله دیگر اهداف سفر ولیعهد دولت سعودی به عربستان بود، تصریح کرد: البته تاریخ ثابت کرده است که هیچ گاه ظلم در دنیا پا برجا نخواهد ماند از همین رو شاهدهسنیم که دوره این رژیم سعودی نیز رو به افول است.

کد خبر 4549141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =