خودروی الکتریکی ۲نفره برای تهرانیها طراحی شد/ مشکلات تجاری سازی

قرار است طرح مفهومی خودروی برقی «یاس» در دانشگاه علم و صنعت ایران رونمایی شود این طرح خودروی کوچک برقی ۲ نفره است که باتوجه به شرایط شهر تهران طراحی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین همایش بین المللی قوای محرکه نوین قرار است در هفته جاری در دانشگاه و پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شود.

در مراسم افتتاحیه این همایش از یک طرح  مفهومی خودروی برقی نیز رونمایی می شود. این طرح که «یاس» نام گرفته به دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران تعلق دارد و زیر نظر دکتر محمد حسن شجاعی فرد در حال اجرا است.

البته این نخستین باری نیست که دانشگاه های ایران خودروهای برقی طراحی می کنند اما با توجه به حجم ترافیک و آلایندگی خودروها ضرورت وجود آنها به خصوص در پایتخت دیده می شود. طرح مفهومی یاس نیز با توجه به این موضوع طراحی شده چرا که بخش زیادی از ترافیک در تهران به خودروهای تک سرنشین تعلق دارد. خودروهای تک سرنشین علاوه بر ترافیک بر حجم آلایندگی نیز می افزایند. به گفته ابوالفضل خلخالی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران، در سراسر جهان از خودروهای الکتریکی کوچک به عنوان راه حلی برای این مشکلات استفاده می شود. طرح یاس نیز با همین هدف و با الگوبرداری از خودرهای روز دنیا ارائه شده است.  

این خودروها باتوجه به کوچک بودن از حجم ترافیک می کاهد و از آنجا که سوخت فسیلی مصرف نمی کنند، به آلودگی هوا نیز منجر نمی شوند.

طراحی خودرو با توجه به شرایط تهران

خلخالی درباره مشخصات این طرح به خبرنگار مهر گفت:  این خودرو با یکبار شارژ می تواند ۱۰۰ کیلومتر را طی کند و بالاترین سرعت آن نیز ۴۵ کیلومتر برساعت است. شیب روی خودرو نیز با توجه به شهر تهران با ۱۵ درصد شیب متوسط تعیین شده است. باتوجه به پستی و بلندی های تهران نیز ارتفاع خودرو تا زمین محاسبه شده است. علاوه بر این موارد بدنه خودرو نیز به صورت سازه فضایی است که در پوشش آن از کامپوزیت استفاده می شود.

وی افزود: یکی از نکات جالب توجه درباره طرح یاس آن است که در تولید این خودرو از زنجیره تامین داخلی استفاده می شود و نیازی به وابستگی به خارج از کشور نیست.

این عضو هیئت علمی گفت: در کنار تمام این موارد باید اشاره کرد؛  این خودرو کلاس بین موتورسیکلت و  خودرو است اما  شاسی کامل یک خودور را دارد و تردد با آن راحت است.  درآیتم هایی مانند چراغ ها، آیینه ها و شیشه ها از تجهیزات متداول خودرویی استفاده شده است و امکانات یک خودروی کامل را دارد.

 علاوه برتمام آنچه گفته شد، مهم ترین بحث در تولید یک خودروی برقی به باتری آن مربوط است. در حال حاضر  دو نوع باتری لیتیوم یونی و سرب اسیدی در بازار وجوددارد.

مدیر گروه سازه و بدنه و مهندسی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم وصنعت اظهار داشت: باتری خودرو کالای گرانقیمتی است. بنابراین باتوجه به اهمیت بحث باتری خودروهای برقی  طرح های مختلفی برای این منظور در نظر گرفته شده است. در طرح خودروی برقی یاس شهرداری یا دولت صاحب باتری خواهد بود و آنها را به مشتریان اجاره می دهد.  فراهم کردن امکان سهولت خارج کردن باتری نیز برای آن است که اگر دولت ها یا شهرداری قواعدی را برای اجاره باتری تعیین کنند، به راحتی بتوان به آن دسترسی یافت.

وی افزود: به عبارت دیگر مشتری هنگام خرید فقط بهای خودرو را می پرازد و باتری را به طور جداگانه از شهرداری اجاره می کند.  به این ترتیب  قیمت آن به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. از سوی دیگر با این روش می توان استفاده از خودروهای سبک و برقی را در جامعه ترویج کرد.

مدیر گروه سازه و بدنه و مهندسی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم وصنعت اظهار داشت: انشالله از این طرح در روز اول همایش قوای محرکه نوین رونمایی خواهد شد و دکتر محمد حسن شجاعی فرد که مدیر این پروژه هستند در آن جلسه توضیحات کامل را ارایه خواهند کرد.

تجاری سازی طرح ها همچنان در گرو تامین استاندارد خودروها

یکی از بحث های مهم در زمینه طرح های مفهومی خودروهای برقی بحث تجاری سازی آنها است. درهمین راستا خلخالی می گوید: در بحث تجاری سازی یکی از مشکلات شماره گذاری این نوع خودروها است. شماره گذاری این نوع خودروها در گذشته در ایران با مشکلاتی روبرو بوده است. چون نمی توان از این خودرو انتظار داشت استانداردهای ۸۵ گانه یک خودرو را داشته باشد زیرا در اصل یک خودروی کوچک برقی است که برای حمل ونقل استفاده می شود. بنابراین نیازی به تامین تمام استانداردها نیست.

بخش باتری نیازمند سیاست گذاری دولت

از سوی دیگر  خلخالی معتقد است بحث باتری گلوگاه تولید خودروهای الکتریکی است. در این بخش نیاز به سیاست گذاری های آینده نگرانه  وجود دارد تا در آینده بتوانیم این بخش را نیز تامین کنیم. البته اکنون فناوری  باتری های لیتیوم یونی نیز قدیمی شده و باید روی نسل جدید باتری ها سرمایه گذاری کنیم.

کد خبر 4550702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =