حذف شهر آفتاب و شرکت شهروند از لیست فروش شهرداری

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: شرکت شهروند و شهر آفتاب در لیست فروش شهرداری قرار گرفته بود که در کمیسیون تلفیق این پیشنهاد حذف شد.

محمد سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به پرسشی در خصوص بلاتکلیفی شهر آفتاب گفت: یکی از مشکلات شهر آفتاب این است که علیرغم اینکه شهرداری تهران در راستای کمک به دولت و حاکمیت در دروازه شهر تهران (اتوبان قم-تهران) یک مجتمع نمایشگاهی با وسعت قابل توجه و تجهیزات استاندارد ایجاد کرده است، دولت در برگزاری نمایشگاه ها در این مکان همکاری نمی کند.

وی ادامه داد: این مجتمع نمایشگاهی اشکالاتی نیز داشت که این اشکالات تا حد زیادی برطرف شده است، ولی همچنان دولت، سازمان ها و نهادها از این ظرفیتی که توسط شهرداری ایجاد شده در برگزاری فراگیر نمایشگاه ها همکاری نکرده اند. علیرغم اینکه یکی از مهمترین مشکلات شهر تهران ترافیک است و به خصوص در زمان برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی در محل مصلی و در محل نمایشگاه بین المللی شاهد نارضایتی جدی شهروندان هستیم.

سالاری با بیان اینکه به دلیل این همراهی نکردن دولت، شهرداری انگیزه خود را در این خصوص از دست داده است، گفت: در راستای مصوبه شورای چهارم در یکی از تبصره های بودجه سال ۹۸ نمایشگاه شهر آفتاب و شرکت شهروند برای فروش گذاشته شد که خوشبختانه با پیشنهاد من و همکاری اعضای کمیسیون تلفیق، این تبصره حذف شد.

وی ادامه داد: هنوز فازهایی از نمایشگاه آفتاب اجرایی نشده و رقم قابل توجهی برای تکمیل این فازها نیاز است، در حالی که شهرداری تهران نیز مشکل منابع درآمدی دارد و در این رابطه شهرداری تهران بلاتکلیف مانده است. هزینه قابل توجهی از محل عوارض شهروندان صرف ساخت این پروژه شده و از دولت و شورای ترافیک شهر تهران توقع می رود در برگزاری نمایشگاه در این مکان سخت‌گیری‌های بیشتری انجام دهند تا هم تهران کمتر شاهد مشکل ترافیک باشد و هم برای شهر کسب درآمد شود. اگر همین وضعیت ادامه داشته باشد، ممکن است این مجتمع به همین شکل رها شود، در حالی که رها شدن این سرمایه شهر تهران که روزانه و ماهانه رقم قابل توجهی برای آن هزینه می شود، مستهلک شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تأکید کرد: ما اعتقادی به فروش این سرمایه های شهر نداریم و باید این پروژه ها برای کسب درآمد پایدار در شهرداری حفظ شود.

کد خبر 4551687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =