عربها بیشترین گردشگران خارجی مازندران هستند

بابل - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: امسال 100 هزار گردشگر خارجی که بیشتر را اعراب تشکیل داده اند، به استان سفر کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله فرزانه پیش ازظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بابل اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی به خاطر وضعیت ارزی برای گردشگران خارجی و داخلی، تهدید تحریم تبدیل به فرصت شد و بهترین فرصت را برای گردشگری در استان را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ با افزایش گردشگری در استان مواجه خواهیم بود و این فرصت خوبی برای معرفی ظرفیتهای تاریخی، طبیعی وهنر هنرمندان صنایع دستی و پروژه های گردشگری است و در سال جاری ۱۰۰هزار گردشگری خارجی که بیشتر آنها را گردشگران عربی تشکیل می دادند از ظرفیتهای گردشگری این استان استفاده کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: مازندران سرشار از نعمت های خدادی است که باید با برنامه تدوین شده از این فرصت های بی نظیر در منطقه به عنوان درآمد ثابت گردشگری در استان استفاده کرد.

فرزانه عنوان کرد: با توجه به سیاست های دولت و سخنان مقام معظم رهبری برای توسعه درآمدهای ثابت غیرنفتی،صنعت گردشگری می تواند به عنوان درآمد ثابت توسعه در کشور و مخصوصا در استان مازندران با توجه به ظرفیتهای موجود استفاده قرار گیرد تا موتور محرک توسعه استان برای تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله گردشگری در حوزه اب بندانهای استان اشاره کرد و افزود: درحال حاضر ۱۷هزار هکتار آب بندان در استان مازندران وجود دارد که می توان از این ظرفیت در توسعه گردشگری در استان استفاده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گفت: اولویتهای گردشگری استان مازندران و مخصوصا شهرستان بابل فقط مخصوص دریا وجنگل نیست بلکه باید از تمام ظرفیتها وابنیه های تاریخی وبافت های قدیمی بهره گیری شود.

فرزانه با اشاره به گله مندی مجوز داران هتل در بحث استفاده از تمام ظرفیت های موجود در بخش اسکان مسافران  اظهار داشت: در سال ۹۷بیش از ۵۳ میلیون مسافر در استان اقامت کردند این درحالی است که ۵۶هزار تخت اقامت در میراث ثبت شده است وباید اسکان مسافر وخانه های مسافر ثبت و ساماندهی شوند تا مورد نظارت قرار بگیرد

وی همچنین از اجرای  زنده موسیقی محلی وسنتی در سال آینده در استان خبر داد و افزود: این کار به منظور بازگشت به موسیقی محلی برای برگشت به فرهنگ وسنت دیرینه صورت می گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران  در پایان تصریح کرد: هنرمندان صنایع دستی زیادی در استان مازندران وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

کد خبر 4551975

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha