کارگروه‌هایی برای پیگیری محورهای بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل شود

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: کارگروه‌هایی برای هر یک از محورهای هفتگانه بیانیه مهم رهبر انقلاب تعیین شود و برای پیاده کردن اهداف این محورها برنامه نویسی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم به حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است پرداخت.

وی با بیان اینکه این بیانیه نقشه راهی برای آینده انقلاب است، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق آن گام برداشت.

این مرجع تقلید در ادامه بیانیه‌ای را در این خصوص قرائت کرد که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بحمدالله ۴۰ سال اول انقلاب را با موفقیت پشت سر گذاشتیم، دشمنان ما مخصوصا آمریکا ۴۰ سال درباره ما دروغ گفتند و تهمت زدند و تهدید و تحریم کردند تا به عقیده باطل خود نظام اسلامی را متزلزل سازند، گروهی که دست نشانده خودشان هستند بر کشور ما حاکم کنند ولی حالا خودشان هم به اشتباهات و اوهام باطل خود پی بردند.

اکنون نوبت ماست که برای ۴۰ سال آینده برنامه ریزی جامع و قوی و کاربردی داشته باشیم تا بتوانیم از میان انبوه مشکلات به سلامت عبور کرده و موقعیت خود را در دنیا و منطقه تقویت کنیم.

بحمدالله اخیراً رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه‌ای جامع و حساب شده و پرمعنی و راهگشا تحت عنوان گام دوم انقلاب که ناظر بر ۴۰ سال آینده است، صادر کردند و پیداست روی آن فکر و دقت زیادی شده است.

این بیانیه تاکنون مورد استقبال گروه‌های زیادی واقع شده ولی می‌دانیم استقبال و تقدیر و تشکر به تنهایی کافی نیست، اکنون وقت آن است که کارگروه‌هایی برای هر یک از محورهای هفتگانه آن بیانیه تعیین شود و برای پیاده کردن اهداف این محورها برنامه نویسی کنند.

به عنوان مثال یکی از محورهای هفتگانه بیانیه مزبور، مسأله منابع انسانی و معادن زیرزمینی و روی زمینی کشور و فرصت‌های موجود آن است که باید از گروهی که تخصص در این مسأله دارند دعوت شود تا این منابع را براساس آمار و نقشه و تصویر احصاء کرده و طرز صحیح استفاده از آن را تبیین کنند و راه اصلاح اشتباهات موجود را نشان دهند.

همچنین در مسائل اقتصادی که یکی دیگر از محورهای این بیانیه ارزشمند است از گروهی از اقتصاددان‌ها دعوت شود که درباره برنامه‌های راهبردی آن دقیقاً بیندیشند، کاستی‌ها و ریشه‌ها و راه حل‌های اقتصاد بیمار موجود را ارائه دهند و شرح جامع و مستدل و مستندی برای آن بنویسند و نیز درباره محور مربوط به گذشته انقلاب چالش‌های گذشته و تجربیاتی که از آن می‌توان آموخت به وسیله گروهی تحلیل‌گر تاریخ انقلاب روشن شود.

در مورد محور مربوط به مسائل فرهنگی و اخلاقی از گروهی از فضلا و اندیشمندان دعوت به عمل آید تا درباره طرق اصلاح وضع فعلی و راه حل‌ها بیندیشند و شرح لازم را برای آن بنگارند و همچنین سایر محورهای هفتگانه این بیانیه مهم.

بدون شک باید از کسانی برای هر یک از این محورها دعوت شود که عشق به انقلاب و امید به آینده آن و توان کارکردن علمی و تخصصی را دارا هستند و البته جوان‌ترها بهتر می‌توانند عهده‌دار این امور گردند و چه بهتر که یک گروه قوی و فارغ از مسائل جناحی این دعوت ها را بر عهده بگیرد و با جدیت و دقت آن را دنبال کنند.

سرانجام، آن متن پرارزش و این شرح، کتاب جامعی بوجود می‌آورد که می‌تواند راهگشا در ۴۰ سال آینده و منبعی برای آگاهی از نقشه‌های راه برای مسئولان کشور گردد و چه بهتر که مسائل مربوط به رسانه‌ها و فضاهای مجازی و فرصت‌ها و تهدیدهایی که در آنهاست و راه نجات از تهدیدها و استفاده بهینه از فرصت‌ها در آن اضافه شود.

اینجانب به سهم خود از رهبر معظم انقلاب به خاطر این بیانیه پرارزش و بسیار آموزنده تشکر می‌کنم و امیدوارم پیشنهادی که عرض کردم بتواند کمک به تأمین اهداف آن بنماید.

در پایان باید از خداوند متعال کمک بخواهیم و با تمام وجود از ساحتش توفیق بطلبیم، زیرا بدون امدادهای او و عنایات اولیاءالله و امام عصر (ارواحنا فداه) نیل به این مقاصد مهم و پیروزی بر دشمنان سرسخت امکان پذیر نیست.

کد خبر 4553871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =