۳۵هزار تن سیمان از طریق خطوط ریلی راه‌آهن شمال شرق(۱) صادرشد

شاهرود - مدیرکل راه‌آهن شمال شرق(۱)، بابیان اینکه در سال جاری ۳۵ هزار تن سیمان توسط این ناحیه صادرشده است، گفت: این محموله از شاهرود و جاجرم بارگیری و به کشورهای آسیای میانه صادرشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرشاد زاد خور در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران هم‌زمان با ظهر چهارشنبه و به میزبانی اداره کل راه‌آهن شمال شرق(۱) در شاهرود ضمن بیان اینکه عملیات بارگیری و حمل محموله بار صادراتی سیمان از مبدأ این اداره کل از سر گرفته‌شده است، ابراز کرد: از ابتدای سال ۹۷ تا ابتدای اسفندماه جاری ۳۵ هزار تن سیمان صادراتی از این ناحیه به مقصد کشورهای آسیای میانه بارگیری شده است.

وی افزود: این محموله‌ها شامل ۲۰۳ واگن محموله سیمان به میزان ۱۴ هزار تن از ایستگاه شاهرود و همچنین ۳۱۸واگن محموله سیمان به میزان۲۱ هزار تن از ایستگاه جاجرم بارگیری و به کشورهای آسیای میانه حمل شده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق(۱) گفت: طبق نیازسنجی انجام شده برای حمل بار و محموله‌های صادراتی و با توجه به واگذاری واگن‌های روسی به این اداره کل، از اسفند ماه سال‌جاری کار بارگیری وحمل محموله بین المللی سیمان با ظرفیت ماهیانه ۱۹ هزار تن از ایستگاه های جاجرم و شاهرود در این اداره کل به مقصد کشورهای آسیای میانه از سر گرفته‌شده است.

زادخور در ادامه گفت: محور ریلی تهران-مشهد دارای بیشترین ترافیک قطارهای مسافری بوده و با تلاش شبانه روزی پرسنل این اداره کل تردد روزانه بیش  از ۹۰ رام قطار مسافری را به خود اختصاص داده است، اما این مهم باعث غفلت از حمل بار توسط ریل نبوده و با مدیریت سیر قطارها عملیات بارگیری، تخلیه وحمل انواع محموله‌های باری نیز به طور هم‌زمان در این مسیر در حال انجام است.

وی در دیگر بخش سخنان خود همچنین گفت: با هدف آشنایی با رویکردها و شاخص های مرتبط با تعالی حمل ونقل جلسه هم اندیشی و اتخاذ راهکارهای اجرایی مجموعه راه آهن شمالشرق (۱)برگزار شد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) همچنین گفت: در این جلسه نقاط قوت، ضعف و بهبود کار با توجه به گزارشات بازخورد در سال ۹۶ و ارائه راهکار به روسای کمیته‌های اجرایی مبنی بر انجام کارها و فعالیت‌ها بر اساس مدل و تمرکز بر روی نقاط قابل بهبود، ضعف و همچنین تعریف و پایش فرایند به منظور رسیدن به اهداف سازمانی مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 4554079

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =