ارائه مکمل درباشگاه های بدنسازی غیرقانونی است/برخوردجدی بامتخلفان

اراک- رئیس فدراسیون بدنسازی و پروش اندام گفت: فروش و نگهداری مکمل، پروتئین و داروهای نیروزا در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام ممنوع بوده و اشد مجازات در انتظار باشگاه های متخلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر پورعلی فرد ظهر چهارشنبه در جلسه مجمع انتخابی رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بزرگترین دغدغه دست اندرکاران این ورزش حفظ امانتی است که در اختیار دارد که این امانت جوانان هستند. 

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور افزود: این رشته ورزشی براساس مجوز کمیسیون ماده ۵، بیشترین باشگاه های ورزشی را در کشور تحت پوشش دارد و ازسوی دیگر ازجمله رشته های ورزشی به شمار می رود که برای جوانان جذاب و مورد توجه آنان است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه هایی که در مورد این باشگاه ها وجود دارد و ممکن است جوانان بابت آن دچار صدمه و لطمه شوند، ترویج فروش و توصیه استفاده از مکمل ها و داروهای نیروزا در باشگاه های بدنسازی و پروش اندام است.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور بیان داشت: چنانچه از باشگاهی گزارش داده شود که حتی یک قوطی ویتامین در آن باشگاه خرید و فروش و یا نگهدای شده، پس از صورتجلسه و ارایه گزارش به کمیته ویژه، براساس مقرارات و قوانین تعریف شده با باشگاه متخلف با اشد مجازات برخورد می شود. استان ها نیز باید به این مهم توجه داشته باشند و هیچگونه اغماض جایز نیست.

پورعلی فرد گفت: ما هیچگونه دخالتی در امور پزشکی نداریم؛ این جوانان امانت هستند که در اختیار باشگاه ها قرار دارند. جوانان برای دست یافتن به سلامتی بیشتر به باشگاه می روند، نه اینکه جوان سالم وارد باشگاه شده و بیمار خارج شود؛ این شایسته ورزش بدنسازی و پرورش اندام نیست.

گفتنی است در پایان مجمع بین داوطلبان تصدی ریاست هیات بدنسازی و پروش اندام استان مرکزی رای گیری شد که از بین چهار کاندیدا دو نفر انصراف دادند و در نهایت ناصر امیری با کسب ۱۷ رای برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مرکزی انتخاب شد.

کد خبر 4554662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =