حضور روحانیت در سوریه و عراق ضروری است

قم - نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران بر حضور روحانیت در سوریه و عراق و کشورهای دیگر تأکید کرد و گفت: امروزه شدیدا نیاز داریم که روحانیت در همه عرصه‌ها حضور یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالله حاجی در همایش رسالت‌های حوزه و گام دوم انقلاب اسلامی که به همت مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه و با حضور سردار سلیمانی  در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری موظف شدیم که پیوند دو نهاد سنگر نشین اسلام ناب را روز به روز بیشتر کنیم و از الگوهای برجسته این دو عرصه تجلیل کنیم.

وی افزود: نهاد روحانیت زبان گویا و اقامه کننده دین در همه عرصه‌ها بوده است؛ در شاگردی این نهاد سپاه پاسداران و بسیج  که مأموریت پیدا کرد که سنگرنشین این انقلاب که تبلور اسلام ناب است، شکل گرفت.

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران عنوان کرد: بسیج اساتید و طلاب باید بتواند پیوند این دو نهاد را روز به روز غنی‌تر کند و در دورانی که روحانیت تنها مبلغ جبهه علیه استبکار نیست وظایف آن نیز بیشتر است؛ در این دوران جنگ نرم که دشمن به دنبال تصرف مرزها و دل ها است فرماندهی به دست روحانیت است.

وی بیان کرد: در دورانی که غرب به دنبال تغییر مطالبات و ذهن و تفکرات و محاسبات مردم و مسئولان است و متاسفانه در بخشی پیشروی کرده است تا جایی که در این اجلاس باید از اقتدار نظام دفاع کنیم نیازمند حضور روحانیت در این عرصه هستیم.

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: امروز ضرورت حضور روحانیت در سوریه و عراق و بسیاری از کشورهای دیگر وجود دارد؛ مقام معظم رهبری روی تبلیغ روحانیون ما در این عرصه بسیار حساس هستند؛ امروزه شدیدا نیاز داریم که روحانیت در همه عرصه‌ها حضور پیدا کند.

وی اظهار کرد: اساتید و بسیجیان امروز شاگردان تربیت شده امام هستند و کسانی هستند که بلافصل از صحابه امام بودند و در عرصه‌های مختلف هم استقامت فکری و هم استقامت علمی خود را ثابت کردند.

وی گفت: در گام اول از آیت الله جنتی در تهران به عنوان وظیفه تجلیل کردیم و بیان کردند که ما به عنوان سربازان رهبری و نظام، وظیفه داریم که بگوییم که قدرشناس این زحمات هستیم؛ از همان موقع به ذهن ما آمد که آیت الله یزدی در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف استاقموا قرآنی را برای ما معنی کردند و نشان دادند که می‌شود که در عین منطق و استدلال و قوت و قدرت، اما انقلابی عمل کرد و در جایی که مصلحت انقلاب پیش می‌آید همه مصحلت‌های دیگر را کنار گذاشت.

وی اظهارکرد: به آیت الله یزدی می‌گوییم که مقاومت علمی و عملی را از شما یادگرفتیم و هرجایی که اسلام و اساس انقلاب به خطر افتاد، آتش به اختیار وارد میدان شویم و امروز نیاز داریم که این گونه اساتید را تربیت کنیم زیرا امروز دشمن به دنبال خاموش کردن موتور انقلاب است.

کد خبر 4555204

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =