استعفای وزیر امور خارجه در بدترین زمان صورت گرفت ودشمن را شاد کرد

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: استعفای وزیر امور خارجه در بدترین زمان صورت گرفت و حرکتی غیرمنطقی بود که فقط دشمنان را شاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: داشتن ایمان و تقوی انسان را مسئولیت پذیر می کند و دیگر نمی توان در مقابل برخی مسائل بی تفاوت بود.

وی اضافه کرد: انسانهای متقی هرگز در برابر غارت بیت المال و ظلم به حق دیگران ساکت نمی نشینند و با صراحت موضع خود را مشخص می کنند تا تکلیف دیگران روشن شود.

سفر بشار اسد به ایران پیام زیادی برای جهان دارد

آیت الله عابدینی با اشاره به حوادث اخیر اظهارداشت: سفر بشار اسد به ایران و دیدار با رهبر انقلاباز حوادث مهمی بود که باید مورد تجزیه و تحلیل درست قرار گیرد و دستاورد آن بازگو شود.

وی بیان کرد: وقتی پیروزی بر داعش در سوریه تثبیت شد بشار اسد در اولین فرصت به خدمت رهبر مستضعفان جهان رسید و این پیروزی را تبریک گفت و از حمایت ایران تشکر کرد که اتفاق بزرگی است.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: یک روزنانه نگار برجسته عرب در این باره گفته است اینکه بشار اسد وقتی خودش خدمت رهبر آمده در حقیقت دنبال یک الگوی اسلامی برای کشور است و در دوران سازندگی در سوریه حتما ایران الگو خواهد شد.  

عابدینی گفت: اینکه رئیس جمهور سوریه رهبر انقلاب را در میان همه روسای جهان انتخاب کرده و به محضر ایشان وارد می شود پیام مهمی دارد و از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب هم به وی که در کشورش ماند و مقاومت کرد لقب قهرمان عرب دادند که مسرت بخش بود.

وی اظهارداشت: این حرکت موجب شد سید حسن نصرالله اشک شوق بریزد که این اتفاق و تقویت وحدت کشورهای اسلامی برای ما ارزشمند است.

استعفای وزیر خارجه در بدترین زمان و دشمن شاد کن بود 

آیت الله عابدینی تصریح کرد: اتفاق دیگر قهر و استعفای نابجای وزیر امور خارجه بود که در بدترین زمان این کار صورت گرفت و دشمنان را خوشحال کرد.

وی اضافه کرد: کسی که سالهاست وقت کشور را با برجام گرفته و موجب تشدید تحریم ها و تسلط بیشتر بیگانگان بر مسائل شده امروز باید پاسخ دهد چرا ما را سالها به بیراهه بردید اما ایشان به جای توضیح دادن در این وضعیت استعفا می دهد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: در زمانی که بشار اسد به ایران آمده و در صدر اخبار جهان است در حرکتی غیر منتظره یک خبر مصنوعی و یک قهر کودکانه خبر اول دنیا می شود.  

وی یادآورشد: شک نکنید که دشمنان دنبال این خبر بودند تا خبر آمدن بشار اسد به ایران دیده نشود.  

عابدینی اضافه کرد: این استعفا هم در ردیف دیگر خسارتهای برجام است و به اعتقاد ما سفیران واقعی همین شهدای دفاع مقدس، شهدای گمنام و مدافعان حرم هستند که باید این بی تدبیری ها را جبران کنند.

وی گفت: شهید حمید محمدرضایی سردار شهید برادر سردار امیرمحمدرضایی این روزها پیکر مطهرشبه میهن بازگشته و ما افتخار می کنیم که بگوییم سفیران واقعی ایران اسلامی همین شهدا هستند که نه قهر کردند و نه استعفا دادند زیرا قهرمان واقعی بودند.  

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: نتیجه شهادت ها و مدافعان حرم موجب کسب افتخار برای کشور شده و امروز هم شهدا و سرداران رشید اسلام سفیران واقعی نظام اسلامی محسوب می شوند.

رسیدگی به امور نیازمندان را فراموش نکنیم

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت: این روزها لازم است یادی کنیم از روزگاری که در معرض خطر بودیم و شهرهای کا از جمله خرمشهر و قم و کردستان در معرض بمباران و موشک باران دشمن قرار داشتند که وقتی در جبهه شکست خوردند آمدند پشت جبهه را با بمباران مردم تضعیف کنند و جنگ شیمیایی راه انداختند اما به سرانجام نرسیدند و ملت پیروئز شد.

عابدینی اظهارداشت: امروز که سایه امنیت بر سر ملت ما حاکم شده باید قدر بدانیم و فضای اخلاص جبهه ها و فرهنگ مجاهدت و ایثار گذشته را احیا کنیم و نگذاریم فرهنگ ایثار فراموش شود.

خطیب جمعه قزوین در مورد سالروز تاسیس کمیته امداد هم مطالبی بیان کرد و گفت: این نهاد انقلابی با کمک مردم و خیرین نقش خوبی در گره گشایی از مشکلات محرومان و نیازمندان داشته که باید این روند تداوم یابد.

امام جمعه قزوین افزود: از مردم انتظارد داریم در پرداخت زکات، خمس و صدقه جدی باشند و در شرایطی که نوسان قیمتها و تورم بسیاری از مردم کم درآمد را دچار بحران کرده فراموش نکنند و دستگیری از نیازمندان را در برنامه های زندگی خود قرار دهند.

وی اظهارداشت: در هفته احسان و نیکوکاری همه باید احساس مسئولیت کنیم و دستگیری از نیازمندان را فراموش نکنیم.

آیت الله عابدینی با اشاره به سالروز درختکاری گفت: کاتش نهال و درخت به سالم سازی محیط زیست کمک شایانی می کند لذا همه باید ضمن نگهداری از فضای سبز و منابع طبیعی با کاشتن درخت در منزل، مدرسه و محیط های کار این فرهنگ را ترویج کنیم.

خطیب نماز جمعه قزوین رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت و انسجام و تبعیت از رهبری دانست و خواستار تقویت اتحاد بین مردم و مسئولان شد.

کد خبر 4556009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =