تکمیل پروژه های نیمه تمام زنجان نیازمند ۵۹۰۰ میلیارد تومان است

زنجان-استاندار زنجان گفت: استان زنجان از ۴۰ پروژه نیمه‌کاره اولویت‌دار برخوردار است که برای تکمیل آن به ۵۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی صبح شنبه در دومین نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در محل استانداری زنجان، با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه، از لزوم عمل به تعهدات استان در حوزه کتاب که بخشی از آن مربوط به مدیران قبلی استان است، خبر داد و افزود: همه تلاش استان بر این است تا نسبت به انجام تعهداتی که در گذشته در عرصه کتاب و کتابخوانی داده شده است، اقدام شود.

وی اهتمام به پروژه‌های حوزه کتاب را از اولویت ها دانست و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های استان در حوزه کتاب، موضوع پروژه کتابخانه مرکزی استان است و معتقدیم عقیده هیچ‌کس در این زمینه، به اتمام نرسیدن این پروژه نیست؛ چرا که اعتقاد راسخ به این مهم داریم که وجود چنین کتابخانه‌ای از نیازهای استان است.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه متاسفانه تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام استان رقم قابل توجهی بوده و برای اینکه شاهد تکمیل این پروژه‌ها باشیم، باید اعتبار زیادی برای آن صرف کنیم، ادامه داد: یکی از اقدامات ضروری در این راستا، اولویت‌بندی کردن پروژه‌های نیمه‌کاره است که در این زمینه استان زنجان از ۴۰ پروژه نیمه‌کاره اولویت‌دار برخوردار است که برای تکمیل آن نیاز به ۵۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم.

حقیقی با توصیه به همه مدیران مبنی بر اینکه نباید حرفی به مردم بزنیم که نتوانیم از انجام آن برآییم، یادآور شد: یکی از پروژه‌هایی که مردم زنجان چشم‌انتظار تکمیل آن هستند، کتابخانه مرکزی استان است و معتقدیم برای این موضوع باید راهکاری را اتخاذ کنیم، راهکاری که بتواند منجر به اتمام این پروژه شده و برخورداری مردم استان از ظرفیت‌های کتابخانه مرکزی را به همراه داشته باشد.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به در پیش بودن روز احسان و نیکوکاری، اهتمام به برآورده کردن نیازهای دانش‌آموزان مناطق محروم را یک اولویت دانست و با بیان اینکه استان حاضر است سهم خود را برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند و محروم جهت تهیه کتب مورد نیاز ادا کند، اظهار کرد: زنجان جزو استان‌هایی است که حضور خیرین در عرصه‌های مختلف پررنگ بوده و در این زمینه نیز زنجانی ها می‌توانند مشارکت قابل توجهی داشته باشند.

کد خبر 4556709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =