حامیان ۶۲۰ میلیون تومان به طرح اکرام و محسنین دامغان کمک کردند

دامغان_ مدیر کمیته امداد دامغان بابیان اینکه بالغ بر یک هزار نفر در این شهرستان مشمول طرح اکرام و محسنین هستند، گفت: حامیان ۶۲۰ میلیون تومان به این طرح کمک کردند.

حمیدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه یک هزار و ۲۴۵ نفر در دامغان مشمول طرح اکرام و محسنین هستند، ابراز داشت: طی سال جاری یک هزار و ۵۰ نفر از حامیان ۶۲۰ میلیون تومان کمک مالی به افراد مشمول در این طرح‌ها داشتند.

وی افزود: در طرح شفا ۱۹۳ نفر حامی از ۶۵ نفر از افراد مشمول در طول سال حمایت مالی دارند که در این راستا تاکنون ۹۳۶ میلیون تومان به این تعداد افراد از سوی حامیان کمک مالی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان بابیان اینکه از محل اعتبارات تبصره ۱۶ با تشکیل ۱۲۵ فقره پرونده به ۸۶ طرح یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد، ابراز داشت: این نهاد طی سال‌جاری ۳۹۳ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش و ۲۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به افراد غیر مددجو پرداخت کرده است.

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: صندوق امداد ولایت نیز با تشکیل ۴۸ فقره پرونده برای اجرای ۴۰ طرح مبلغ ۶۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

وی از پرداخت تسهیلات به اجرای ۳۲ طرح توسعه روستایی برای ۲۰۴ فقره پرونده در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: برای این تعداد طرح یک میلیارد و ۴۵ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان بابیان اینکه برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در سال ۹۷ اعتباری معادل یک‌صد و ۱۹ میلیون تومان هزینه شد، ابراز داشت: اردوهای زیارتی سیاحتی، آموزش خانواده، طرح فلاح، خدمات فرهنگی، تربیتی و آموزشی از جمله این برنامه‌ها محسوب می‌شود.

کشاورزیان از توزیع سبد کالای رفع سو تغذیه به ۵۰۰ نفر در دامغان خبر داد و افزود: گوشت، مرغ، شیر پاستوریزه، عدس، ماش، ماکارونی، برنج، ماست پاستوریزه، روغن مایع، کره، عسل و کنسرو ماهی از جمله اقلام توزیع‌شده بوده است.

به گزارش مهر، در دامغان ۷۴۰ خانوار مستمری‌بگیر وجود دارد که یک هزار و ۳۷۰ خانوار و ۶۹۰ خانوار غیر مستمری‌بگیر و یک هزار و ۲۴۰ نفر سالانه از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار می‌شوند.

کد خبر 4557906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =