اورژانس هوایی استان همدان در ایام نوروز فعال خواهد بود

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بابیان اینکه اورژانس هوایی استان همدان در ایام نوروز فعال خواهد بود، بر لزوم هماهنگی و نظارت بر حسن ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در این ایام تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌اله موسوی بهار ظهر دوشنبه در کمیته نوروزی همدان با تأکید بر لزوم هماهنگی و نظارت بر حسن ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در ایام نوروز گفت: فعالیت‌های این ستاد استانی است و باید تلاش کنیم ارائه خدمت در همه شهرستان‌ها حتی اسدآباد که مستقل شده نیز به نحو مطلوب انجام شود.

وی از اعلام آمادگی بخش‌های مختلف درمان در ایام نوروز خبر داد و بابیان اینکه شیفت‌بندی در مراکز درمانی باید به نحوی انجام شود که هیچ بیمار یا فرد نیازمند ارائه خدمت در ایام نوروز درمانده نشود، گفت: باید حداقل ۲۵ درصد مطب پزشکان بخش خصوصی فعال باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه پزشکان و کادر درمان در ایام نوروز زحمت مضاعفی بر عهده دارند، عنوان کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص مراکز فعال باید در قالب کتابچه در اختیار مسافران قرار گرفته و به شکل نوشته در معرض دید عموم قرار گیرد.

کاهش ۵۰ درصدی مرگ ومیر مادران باردار در استان همدان

وی از کاهش ۵۰ درصدی مرگ ومیر مادران باردار در استان همدان خبر داد و عنوان کرد: باید در ایام نوروز توجه به این قشر به صورت ویژه در ارائه خدمات دیده شود و هیچ خانم بارداری در این ایام با محدودیت و مشکل مواجه نشود.

موسوی بهار بابیان اینکه اورژانس هوایی استان همدان در ایام نوروز فعال خواهد بود، گفت: طی ایام نوروز بخش‌های تجهیزات از جمله داروخانه‌ها، رادیولوژی‌ها و سونوگرافی بخش خصوصی نیز به‌صورت شیفت بندی بوده و به نوبت نسبت به ارائه خدمت اقدام می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به فعال شدن اورژانس دندانپزشکی همدان از سال گذشته اعلام کرد: شهرستان‌ها نیز باید تلاش کنند تا حد امکان ارائه خدمات اورژانسی در حوزه دندانپزشکی را در این ایام انجام دهند.

وی خواستار توجه به انتظارات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی از سوی مدیران ارشد استان شد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی در ایام بحران، تعطیلات و شرایط ویژه بیشترین خدمات را در ایجاد رضایتمندی مردم ارائه می‌دهد بنابراین انتظار می‌رود خواسته‌های این مجموعه از سوی مدیران ارشد مورد توجه قرار گیرد علاوه بر اینکه لازم است به غیر از این مجموعه سایر صنف‌ها نیز در شیفت‌بندی و ارائه خدمت طی ایام نوروز همراه و همگام باشند.

مدیرگروه بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری همدان نیز در این جلسه از نحوه بازرسی‌ها و نظارت کادر درمان در نوروز گذشته ابراز رضایت کرد و افزود: در سال‌های قبل‌تر روال بر این بود که بازرسی توسط افرادی از واحدهای نظارتی خارج از دانشگاه صورت می‌گرفت که به دلیل آشنا نبودن با شرایط درمان مشکلاتی به همراه داشت اما در حال حاضر با نظارت داخلی مجموعه مشکلات به حداقل رسیده‌است.

سید حمیدرضا صائمین با اشاره به ضرورت ارائه خدمات حوزه درمان و بهداشت در ایام نوروز گفت: باید فهرستی از درمانگاه‌ها و مراکز فعال در ایام نوروز به استانداری ارائه شود تا در اختیار مردم و مسافران قرار گیرد.

وی همچنین خواستار تأمین و فعالیت داروخانه‌ها و نظارت بر نحوه فعالیت آنها شد و افزود: باید تدابیر لازم در به‌کارگیری همه جانبه بیمارستان‌ها اخذ شود تا ازدحام جمعیت و تمرکز ارائه خدمت تنها در یک بیمارستان نباشد.

مدیرگروه بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری همدان در ادامه عنوان کرد: تأمین نیروی کافی در کادر درمان به ویژه در حوزه پرستاری، فعال بودن مراکز درمانی نظامی و انتظامی و لزوم حضور کشیک بیمه‌های درمانی از دیگر موضوعاتی است که باید در این بخش مورد توجه قرار گیرد.

هماهنگی شیفت‌های نوروزی از ماه قبل آغاز شده‌است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه هماهنگی شیفت‌ها و آمادگی کادر درمان دانشگاه برای ایام نوروز از یک ماه قبل آغاز شده است، گفت: هیچ خدمتی در ایام نوروز وقفه نخواهد داشت و تمام کارکنان بخش درمان به صورت شیفت‌بندی در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.

ابراهیم جلیلی افزود: بخش‌های ویژه از قبیل تروما نیز به صورت ۲۴ ساعته و بدون محدودیت در این ایام فعال هستند.

وی از فعال بودن تمام مراکز شبانه‌روزی خبر داد و تأکید کرد: نظارت در حوزه بهداشت از ۱۵ اسفند بر تمام مراکز اقامتی، تفریحی، هتل‌ها در جریان است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اشاره به تأمین داروی مورد نیاز تا پایان فروردین ماه عنوان کرد: لیست مشترک بازرسی با دیگر سازمان‌ها از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه شده و داروخانه‌های کشیک نیز مشخص شده‌اند.

ایرج خدادادی ادامه داد: با تمام بیمارستان‌ها مکاتبه برای تأمین دارو صورت گرفته و تلفن‌های ۱۹۰ و ۱۴۹۰ نیز در راستای اطلاع‌رسانی به عموم مردم، ۲۴ ساعته پاسخگوی شهروندان خواهد بود.

کد خبر 4559073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =