ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اما امریکا اول باید به برجام بازگردد

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان با بیان اینکه ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم، گفت: امریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی در دومین روز سفر خود به استان گیلان صبح پنجشنبه در جلسه شورای اداری که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه بسیاری از انحرافات و مفاسد از این چشم و زبان آغاز می‌شود، اظهار کرد: باید در ماه رجب بر چشم و زبان خود کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ماه‌ها و روزهای سختی بر مردم ما گذشته است، افزود: البته کسب موفقیت‌ها در صحنه‌های بین المللی جای شکر دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز شاهد تحریمی هستیم که تنها چند موافق دارد، بیان کرد: ما از اوایل انقلاب هم تحریم شده‌ایم اما تاکنون نشده که فقط آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور مرتجع موافق با آن باشند و بسیاری از کشورها حتی در درون آمریکا نیز به مخالفت با آن بپردازنند این امر بی شک یک پیروزی سیاسی است.

وی با بیان اینکه موفقیت سیاسی در افکار عمومی بسیار مهم است، ادامه داد: در منطقه موفقیت‌های بسیاری به دست آورده‌ایم این نعمت الهی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه توفیقات بزرگی به دست آورد، افزود: همه دست به دست هم دادیم دولت سلاح را تأمین و بخش بزرگی از کار اطلاعاتی را انجام می‌دهد و نیروهای مسلح وارد میدان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به همسایگان خود بی تفاوت باشیم، گفت: قطعاً اگر حمایت ایران نبود بغداد و سوریه سقوط می‌کرد و داعش بر منطقه تسلط می‌یافت و بسیاری از مهاجران این کشورها وارد ایران می‌شدند و از همه این موفقیت‌ها مهم‌تر حضور ملت ایران است که نشان دهنده ایستادگی ملت است.

روحانی با بیان اینکه مردم ۲۲ بهمن باشکوهی را به نمایش گذاشتند، ادامه داد: حضور مردم نشان دهنده آگاهی است ما می‌دانیم امروز مردم سختی و مشکل دارند ولی برای کشور و نظام ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در زلزله سال ۹۷ حدود ۷۱ هزار خانه بازسازی یا ساخته شد این آمار کمی نیست، افزود: این به معنای ایمان و اعتقاد و اخلاق و ایثار مردم است. در حالی که در آمریکا وقتی دچار حادثه‌ای می‌شوند، چقدر طول می‌کشد تا بازسازی کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم، اظهار کرد: در سال گذشته هشت بار آمریکا از من درخواست ملاقات کرده اما من نپذیرفتم. آمریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده‌ایم. ما در پی آنها نیستیم آنها در پی ما هستند ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اهل این کار هستیم و من تخصص مذاکره دارم.

وی ادامه داد: ما از چیزی ترس نداریم اصل حرف این است که به منافع ملی خود برسیم هدف این است که بر روی منافع کشور حرکت کنیم.

بزرگترین طرح گازی در عسلویه افتتاح می‌شود

روحانی با بیان اینکه ملت ایران تاکنون در صحنه‌های مختلف موفق بوده و آمریکا خواسته ما را بشکند، گفت: تا پایان سال جاری بزرگترین طرح گازی در عسلویه افتتاح می‌شود و در هر سفر استانی نیز هزاران میلیارد پروژه افتتاح می‌شود.

رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح بزرگترین پالایشگاه در سال جاری با وجود همه مشکلات اقتصادی، تاکید کرد: افتتاح پروژه‌ها و کلنگ زنی‌ها به این معناست که ما مأیوس نیستیم و به راهمان ادامه می‌دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ما با دنیا رابطه یک طرفه نداشته و روابطمان از اروپا، تا روسیه، چین، هند و همسایگان بر مبنای منافع مشترک است، گفت: میدان مبارزه، فراز و نشیب دارد و همه تلاش ما بر آن است که علاوه بر تلاش بیشتر هزینه‌ها را کم و پرداخت کنیم چرا که در صورت پرداخت نکردن هزینه باید تسلیم شویم. اگر می‌خواهیم بایستیم و مقاومت کنیم، اگر می‌خواهیم دشمن را به عقب برانیم، باید هزینه بدهیم و تلاش مسئولان باید این باشد که این هزینه کاهش یابد.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم در صحنه‌های مختلف این حضور را ناشی از آگاهی و رشد مردم دانست و افزود: می‌دانیم مردم با وجود مشکلات مختلف در زندگی روزمره پای نظامشان ایستاده اند.

حجت السلام روحانی با بیان اینکه کار بزرگی از سوی ملت ایران انجام شده است، تصریح کرد: این به معنای ایمان، ایثار و تعامل مردم است که وقتی مشکل پیش می‌آید همه شانه آماده می‌کنند تا زیر بار مسئولیت بگذاریم که این اخلاق و ایثار است.

دولت به عنوان مجری قانون هرچقدر هم که سخت باشد آن را اجرا می‌کند

وی با اشاره به اینکه دولت، مصوباتی را که مجلس تصویب کرده و به تأیید شورای نگهبان رسیده باشد اجرا می‌کند، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مشکلات حوزه خود واقف هستند و بر مبنای دلسوزی حرف می‌زنند و افکار عمومی از آنان مطالبه می‌کنند.

رئیس جمهور با اشاره به بحث و بررسی مجلس در زمینه معیشت مردم، تاکید کرد: ممکن است مجلس نظری داشته باشد و دولت موافق یا مخالف باشد اما در نهایت اگر مجلس تصمیم نهایی بگیرد و شورای نگهبان تأیید کتد ما به عنوان مجری قانون هر چقدر هم که سخت باشد آن را اجرا می‌کنیم ولی همیشه بین دولت و مجلس بحث‌های این چنینی وجود دارد که این موضوع طبیعی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نبود حزب در کشور و نداشتن بخش خصوصی قوی اشاره و تاکید کرد: ما دولت حزبی نداریم و این موضوع کار را دشوار می‌کند در حالی که در دنیا دولت‌ها حزبی هستند و حزب، هم حاکم بر دولت و هم حاکم بر مجلس است.

حجت السلام روحانی با اشاره به عدم وجود سیستم حزبی در کشور، گفت: در لایحه ارائه شده به مجلس از سوی دولت هویت بخشی به احزاب مطالبه شده است چرا که وجود احزاب فصلی سبب ناقص بودن حرکت ما می‌شود و باید توجه داشت که دموکراسی بدون حزب سخت بوده این در حالیست که دولت تدبیر و امید دولت کاملاً غیرحزبی و غیر جناحی است.

وی با تاکید بر لزوم تقویت بخش خصوصی، تصریح کرد: بخش خصوصی ما باید به بخش خصوصی توانمند و قدرتمندی تبدیل شود که بتواند در کشورهای منطقه و جهان رقابت کند که متأسفانه در این زمینه در کشور با ضعف مواجه هستیم.

رئیس جمهور بیان کرد: در صورت در اختیار قرار دادن اقتصاد در ایران به بخش خصوصی آگاه و آشنا به تجارت جهانی، تحریم کمتر بر کشور تأثیر می‌گذارد.

کاهش قیمت بنزین زمینه را برای قاچاق فراهم می‌کند

وی با تاکید بر گام دوم اصلاح بانک‌های کشور از جمله ادغام بانک‌های نیروهای مسلح در بانک سپه گفت: در سال آینده قدم‌های بعدی اصلاح نظام بانکی برداشته می‌شود و جز اقدامات با اهمیت و اصلی است که تحولات زیادی در کشور ایجاد می‌کند.

روحانی با بیان اینکه حل مشکلات پسماند در حاشیه دریاها اولویت نخست دولت در استان گیلان است، بیان کرد: روزی که رئیس سازمان محیط زیست منصوب شد نخستین موضوعی که برای پیگیری به رئیس سازمان برنامه و بودجه متذکر شدم، حوزه پسماند بود، جمع کردن پسماند در حاشیه دریای خزر و خلیج فارس نخستین اولویت دولت است.

وی با اشاره به اینکه مشکل پسماند شمال کشور یکی از معضلاتی است که در آلودگی آب‌ها، سلامت و محیط زیست نقش دارد، گفت: این مشکل در سایر شهرهای کشور همانند تهران نیز جدی است و دولت نیز اهتمام ویژه ای به این موضوع دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سوخت در ایران رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد، افزود: اگر هزینه‌های تولید و توزیع سوخت و کارکنان جایگاه‌های سوخت را حساب کنیم، متوجه می‌شویم که قیمت بنزین بسیار ناچیز و تقریباً رایگان است.

روحانی با اشاره به مصرف زیاد بنزین در کشور و کاهش قیمت گاز و نفت، بیان کرد: اگر بخواهیم مصرف بنزین را کاهش دهیم به مردم فشار وارد می‌شود، از طرفی وقتی قیمت‌ها در خارج از مرزهای ایران چندین برابر است کاهش قیمت قطعاً باعث قاچاق می‌شود.

کد خبر 4560000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 10 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
   0 0
   نه اینکه برجام مایه خیر و برکت برای مردم بود اون موقع که امریکا خارج نشده بود چی شد که اکنون بشود تا زمانیکه وابسته به اجانب باشی همین است