موافقت با استانی شدن ثبت سفارش از سوی وزارت صمت

اهواز ـ رئیس کل گمرک ایران گفت: با نشست و پیگیری های مختلف با سازمان های همجوار مثل وزارت صمت با استانی شدن ثبت سفارش موافقت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی میراشرفی شامگاه سه‌شنبه در نشست بررسی و رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی در محل سالن جلسات اداره کل گمرک خرمشهر اظهار کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در زمینه رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: گمرکات اجرایی باید هماهنگی داشته باشند تا قانون و مقررات را به صورت موثق به شکلی که به نفع مردم تمام شود، تفسیر کنند.

رئیس کل گمرک ایران تصریح کرد: یکی دیگر از موارد بخشنامه ۲۱ شهریور هست که مثلاً اگر کالایی قبض انبار شده و از گمرک رد شده باشد تاریخ آن را به گمرک مبدا و قبل از بخشنامه برمی گردانیم.

میراشرفی با اشاره به اینکه از همه ظرفیت‌های موجود برای تفسیر قانون به نفع مردم استفاده می‌کنیم، عنوان کرد: شاید برخی دستگاه‌ها با گمرک هماهنگ نباشند و سازمان‌های ذیربط مجوزدهنده در گمرک حضور نداشته باشند؛ بنابراین باید هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و گمرکات استان‌ها و هماهنگی استان‌ها با گمرک ایران ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در گمرک ایران برای مقابله با تحریم‌ها بیان کرد: تفویض اختیارات گمرک ایران به استان حتی اختیارات رئیس کل از جمله این اقدامات است تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به تفویض اختیارات مختلف به گمرکات استان‌ها از جمله انبار کالا یادآور شد: شناسایی تولیدکنندگان استانی و در اختیار قرار دادن کالاهای مورد نیاز به آنها و همچنین تعیین ارزش کالاها در استان‌ها از ابتدای سال آینده از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای تسهیل خدمات رسانی به مردم است.

میراشرفی اضافه کرد: هماهنگی سازمان‌های استانی با گمرک خوزستان از جمله مهمترین دستورکارهای جلسه کمیسیون توسعه صادرات خوزستان با حضور استاندار خواهد بود.

وی با تأکید بر لزوم هماهنگی گمرک ایران با سازمان‌های ذیربط گفت: با نشست و پیگیری‌های مختلف با سازمان‌های همجوار مثل وزارت صمت با استانی شدن ثبت سفارش موافقت شد.

رئیس کل گمرک ایران عنوان کرد: با امکان ماده ۴۵ قانون کاری انجام می‌دهیم که کالاهای ثبت سفارشی که گروه کالایی آن عوض نشده را ترخیص کنیم.

میراشرفی خبر داد: بر اساس آخرین تصمیم گیری ها خودروهایی که تا ۱۶ مرداد به گمرک واصل شده بودند در صورت استفاده از ارز دولتی و سیستم بانکی امکان ترخیص برای آنها فراهم شده بود ولی با پیگیری‌های متعدد تاریخ این بخشنامه را تا ۱۵ دی ماه افزایش دادیم.

وی در پایان گفت: در خصوص خودروهایی که در اماکن گمرکی متوقف هستند نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

کد خبر 4560360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =