امکانات برف روبی فریدونشهر با وسعت شهر همخوانی ندارد

فریدونشهر_شهردار فریدونشهر گفت: با توجه به وسعت شهر فریدونشهر ماشین آلات برف روبی و نگهداری راه‌ها کافی نیست و بودجه لازم برای خرید ماشین آلات بیشتر را نداریم.

سید هاشم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهرضمن بیان این مطلب که فریدونشهر با توجه به وسعت شهر برای برف روبی و نگهداری راه‌ها حداقل ۴ دستگاه گریدل و ۳ دستگاه نمک پاش نیاز دارد، اظهار داشت: ما در حال حاضر برای برف روبی ۲ دستگاه لودر ،۲ دستگاه گریدل و یک نمک پاش داریم که به صورت کمپرس است و یک تیغه هم برای برف روبی دارد.

وی اضافه کرد: ما به خاطر کمبود ماشین آلات برف روبی امسال و سال گذشته مجبور شدیم یک دستگاه گریدل و ۲ دستگاه لودر اجاره کنیم.

در هر بارندگی برف ۴۵ تن شن و نمک در سطح شهر فریدونشهر ریخته می‌شود

شهردار فریدونشهر با اشاره به این موضوع که در هر بارندگی حدود ۴۵ تن شن و نمک با یک دستگاه نمک پاش در معابر شهر ریخته می‌شود ابراز داشت: نمک و شن شب‌ها در معابر ریخته شده و صبح‌ها جارو می‌شود.

وی گفت: ما با توجه به هزینه‌های بالای سوخت و نگهداری ماشین آلات برف روبی توان خرید دستگاه نمک پاش بیشتر را نداریم.

مردم فریدونشهر اتومبیل‌های خود را به زنجیر چرخ و یخ شکن تجهیز کنند

حسینی با اشاره به این مطلب که وسعت شهر زیاد است و امکانات کم و خدمات رسانی در مدت زمان زیادی اتفاق می‌افتد تصریح کرد: ما اول باید معابر اصلی اورژانس و بهداری آتش نشانی و بعد ادارات را برف روبی کنیم و سپس به معابر فرعی بپردازیم.

وی گفت: گاهی برف روبی های ما تا صبح ادامه پیدا می‌کند و ما از مردم فریدونشهر می‌خواهیم که در این زمینه سعه صدر داشته باشند و اتومبیل‌های خود را به زنجیر چرخ و یخ شکن تجهیز کنند.

بافتهای فرسوده مانع خدمات رسانی هستند

شهردار فریدونشهر با بیان این موضوع که بافت‌های فرسوده و مهندسی شهری گاهی مانع خدمات رسانی درست می‌شود ابراز داشت: برخی از کوچه‌های شهر تنگ و کم وسعت هستند و ماشین‌های برف روبی قادر به وارد شدن به این کوچه‌ها نیستند.

وی افزود: با لودر کوچک هم می‌شود برف روبی این کوچه‌ها را انجام داد ولی شهرداری بودجه لازم برای خرید لودر کوچک را ندارد.

در هنگام بارندگی اتومبیل‌های خود را در کوچه‌ها و معابر پارک نکنید

حسینی با اشاره به این که خدمات رسانی درست در زمان بارندگی نیاز به کمک و همکاری همشهریان دارد، اظهار داشت: یکی از مشکلات برف روبی معابر شهر فریدونشهر ماشین‌های پارک شده در خیابان‌ها هستند که مانع برف روبی کامل معابر می‌شود که یا باید برف روبی چند بار تکرار شود و یا برف‌ها در خیابان باقی بمانند و پس از آب شدن یخ بندان ایجاد کنند.

وی افزود: با پارک اتومبیل‌ها در کوچه‌ها هنگام بارندگی وسعت کوچه‌ها کم می‌شود و در برف روبی ایجاد مشکل می‌کند.

مردم پس از برف روبی برف‌ها را در معابر نریزند

شهردار فریدونشهر اضافه کرد: از مشکلات دیگر برف روبی سطح شهر این است که پس از برف روبی خیابان‌ها برخی، برخی مغازه داران برف‌های جلوی مغازه خود را به خیابان می‌ریزند و برای عابران و اتومبیل‌ها مشکل ایجاد می‌کنند و باید چند بار برف روبی را تکرار کنیم.

کد خبر 4560436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =