مدت زمان ماندگاری گردشگران در استان زنجان افزایش یابد

زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه بایدمدت زمان ماندگاری گردشگران در استان افزایش یابد، گفت: برای افزایش تعداد بازیدکنندگان از آثار تاریخی استان برنامه ریزی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی شامگاه سه شنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان در محل استاندرای یکی از کلیدی‌ترین اقدامات در برهه کنونی در خصوص کنترل بازار شب عید را بحث نظارت‌ها عنوان کرد و با یادآوری اینکه این مهم باید در روزهای پایانی سال با جدیت بیشتری نسبت روزهای گذشته انجام شود، افزود: بی‌شک، برای اینکه بتوان در امر نظارت‌ها عملکرد موفقی داشت، باید هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هماهنگی بین دستگاه‌ها در عمل نیز باید به منصه‌ظهور گذاشته شده و محدود به برنامه‌ریزی‌های تئوری نشود، تصریح کرد: یکی از این هماهنگی‌ها در خصوص فراهم کردن زمینه حضور بیش از پیش گردشگران و مسافران نوروزی در استان است، به همین خاطر برای اینکه بتوانیم ماندگاری گردشگران و مسافران نوروزی را در استان فراهم کنیم، ابتدا به ساکن باید این استان را به شهر مقصد تبدیل کنیم.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه یکی دیگر از نکات مهمی که در طول ایام تعطیلات نوروزی باید مدنظر قرار گیرد، بحث خدمات بهداشتی و درمانی است، ادامه داد: در این راستا حساسیت زیادی بر روی ارائه خدمات از سوی پزشکان متخصص وجود دارد، به همین خاطر باید تمهیداتی اتخاذ شود تا در این ایام خللی به لحاظ بیمارانی که قصد دارند به پزشک متخصص مراجعه کنند، به وجود نیاید.

حقیقی در ادامه با بیان اینکه امروز باید بیش از سال‌های گذشته به شاخص‌هایی که باعث ارتقای جایگاه استان در زمینه صنعت گردشگری می‌شود، اهتمام داشته باشیم، اظهار کرد: برای اینکه بتوان شاهد تحقق این موضوع و افزایش حضور گردشگران در استان بود، باید به این شاخص‌های مهم که شامل امنیت سفر، معرفی مناسب و فراگیر استان و نیز اسکان نظام‌مند گردشگران است، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با یادآوری اینکه بازدید از اقدامات کمیته خدمات سفر استان در روز ۲۵ اسفندماه از جمله اقدامات پیش رو است، خاطرنشان کرد: برای اینکه هماهنگی لازم بین دستگاه‌های استان در ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و گردشگران وجود داشته باشد، در استانداری زنجان نیز کشیک‌های نوروزی مشخص شده است.

کد خبر 4560448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =