تجلیل از ام الاسرای ایران

همایش بانوی باران به عنوان نکوداشت مرحوم بهجت افراز، معروف به ام الاسراء، در حوزه هنری و با مشارکت مؤسسه پیام آزادگان روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر افروز سال‌ها به عنوان رئیس اداره جست و جوی اسرا و مفقودین با مبادله ۶ میلیون نامه بین آزادگان و خانواده‌هایشان دائم در جستجوی اسرا تلاش می‌کرد. او از طرف سید علی اکبر ابوترابی که خود ۱۰ سال در اسارت عراقی‌ها به سر برد عنوان ام الاسراء را گرفت.

یکی از سخنرانان گردهمایی سید محمد غرضی، کاندیدای ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، بود که از بانو افروز تجلیل کرده و گفت: افراز دو خواهر دیگر هم داشت که یکی در یمن و دیگری در پاریس به دست منافقین کشته شدند و من پیکر خواهر افراز را در پاریس تحویل گرفتم.

غرضی در ادامه ایران را کشوری خواند که تفاوت‌های زیادی با دیگر کشورها دارد. او گفت: مردم ایران هیچ گاه بر علیه یکدیگر اقدام نکرده اند و در طول تاریخ طولانی‌شان هیچ گاه به جان هم نیفتادند.

وی افزود: ایران کشور منحصر به فردی است با مردم منحصر به فرد که در آن توانایی‌ها و عقل‌های اجتماعی از توانای های سیاسی بیشتر است.

وی همچنین افزود که ایران با وجود جوانان ادامه پیدا می‌کند و گروه‌های سیاسی، اقتصادی نمی‌توانند جریان‌های اجتماعی را بهم بزنند.

غرضی با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا ترامپ گفت: ایران یک قدرت سیاسی در غرب آسیا به وجود آورده است که تمام قدرت‌ها برای شکست آن جمع شده اند.

او افزود که ایران در طول تاریخ بسیار مورد تهاجم قرار گرفته اما مردم ایران از هیچ چیز نمی‌ترسند و کلمه "جمهوری اسلامی" در برابر دیگر کشورها قدعلم کرده است.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه وقت تهران، در سخنان خود در گردهمایی گفت که افروز ۱۸ سال در دوران دفاع مقدس در خدمت خانواده اسرا و آزادگان انجام وظیفه کرد و افتخار داشت عنوان ام الاسراء را بگیرد.

وی گفت: یکی از زیباترین جنگ‌های جهان تاریخ مبارزات ملت ایران و تاریخ دفاع مقدس است و تاریخ اسارت را از هر زاویه‌ای نگاه کنیم در اوج زیبایی است.

وی در ادامه به نقل از برادر خویش سید علی اکبر ابوترابی گفت: اخوی بنده می‌گفت اسارت قطعه‌ای از بهشت است. در زمان اسارت اسرا ایرانی جنگ صدام را که جز زشتی و خشونت نبود به بهشت ایثار و گذشت تبدیل کرده بودند به طوری که برادرم تعریف می‌کرد که روزی نمایند صلیب سرخ به او که در اسارت به سر می‌برد گفت که شما اسرای ایرانی یک جمهوری اسلامی در اینجا تشکیل داده‌اید ولی فقط پرچم ایران را ندارید.

ابو ترابی فرد در پایان گفت: ماندگاری انقلاب به خاطر دستاوردهای دیروز ملت ایران است و شرایط سخت امروز را هم با اقتدار سپری خواهیم کرد.

کد خبر 4561354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =