خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند/ انتقاد از نظام انتخاباتی کشور

کرمان-نمایند مردم کرمان و راور با انتقاد از رفتار ناشایست نمایندگی سایپا در کرمان با یکی از مشتریان گفت:خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما ساماندهی وضعیت خودروسازان است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: قیمت بعضی کالاها بالا رفته است و دولت نظارت جدی بر بازار ندارد؛ افزایش چند برابری قیمت کالاها مورد قبول نیست.

وی ادامه داد: قیمت بسیاری از محصولات تولید داخل بسیار بالا است، هم بازاری‌ها و هم مردم ناراضی هستند؛ قوه قضائیه حدود شش ماه است که پای کار آمده و امیدوارم دولت و قوه قضائیه نظارت کنند و این روند نظارتی ادامه یابد.

زاهدی در خصوص فعالیت‌های ضعیف بعضی معین‌های اقتصادی چنین اظهار داشت: البته معین‌های اقتصادی حوزه کرمان و راور معین‌های اقتصادی فعال هستند ولی در چترود معین اقتصادی فعال نیست.

وی در ادامه ضمن تشکر از معین‌های اقتصادی، گفت: در راور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) معین اقتصادی است و قول دادند که بخشی از مشکلات این شهرستان را برطرف کنند.

افزود: اعتقاد دارم اگر به شهرهای کوچک و اطراف کرمان بیشتر رسیدگی شود می‌توانیم از حاشیه نشینی در اطراف شهر جلوگیری کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره درگیری و برخورد بسیار بد یکی از نمایندگی‌های شرکت سایپا با یکی از مشتریان خانم گفت: خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما در زمان رأی مجلس به وزیر صنعت ساماندهی به وضعیت خودروسازان در کشور بود و مجدانه می‌خواهیم پیگیری شود.

نظام انتخاباتی کشور نیازمند اصلاح است

وی با اشاره به استانی شدن انتخابات گفت: نظام انتخاباتی کشور یکی از ناکارآمدترن نظام‌های انتخاباتی در دنیاست.

زاهدی ادامه داد: در سایر کشورها نگاه حزبی وجود دارد و احزاب به‌صورت قوی وارد انتخابات می‌شوند ولی متأسفانه در کشور به احزاب توجه نشده است و در انتخابات هر کسی که فوق لیسانس دارد می‌تواند ثبت‌نام کند در حالی که فرد هست که یک روز هم سابقه کار نداشته و امروز در مجلس است.

وی با بیان اینکه مجلس در رأس امور قرار دارد و ریل‌گذاری می‌کند و قطار اجرایی کشور بر روی این ریل باید سوار شود، افزود: اگر ریل‌گذاری صحیح انجام نشود نتیجه آن برای کشور خیلی بد است.

نماینده مردم کرمان و راور گفت: امروز می‌بینیم در مجلس سه گروه وجود دارد که هیچکدام اکثریت را در اختیار ندارند و بنابراین نظارت جدی وجود ندارد ولی وقتی احزاب باشند حزب برنده قدرت را در دست می‌گیرد و حزب دیگر مراقب رفتار آن است.

زاهدی با بیان اینکه هیچ رئیس جمهوری در کشور مسئولیت دوره خود را بر عهده نمی‌گیرد و پاسخگو نیست، افزود: اگر انتخابات حزبی باشد آن حزب پاسخگو است. نظام انتخاباتی کشور نیازمند تغییرات و اصلاحاتی است و استانی شدن انتخابات در این راستا یک مقدمه خوبی است که بعداً به سمت حزبی رویم.

وی افزود: برای توسعه استان باید خط و خطوط سیاسی را کنار گذاشت چرا که در توسعه استان تمام گروه‌های سیاسی دخیل هستند.

نبود تضمین برای دچار نشدن FATF به سرنوشت برجام

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بحث آموزش گفت: همیشه از آموزش دولتی دفاع کردیم اما در لایحه دولت در برنامه ششم یک بند ارائه شده که آن هم واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی بوده است و دولت می‌خواهد سالی ۱۰ درصد واگذاری مدارس را به بخش خصوصی واگذار کند که مجلس مصوب نکرد.

وی ادامه داد: دولت در پنج سال گذشته ضربه شدیدی به دانشگاه فرهنگیان زد و هر سال با کم کردن دانشجویان این دانشگاه باعث شد تعداد معلمان ما در آینده کشور کم شود.

زاهدی در خصوص بحث FATF گفت: هیچ تضمینی نمی‌دهیم که بعد از تصویب آن به سرنوشت برجام دچار نشود. در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید آرایش خاص جنگی را در این شرایط بگیریم.

نماینده مردم کرمان و راور عنوان کرد: اگر FATF را امضا کنیم و بپذیریم به معنای این است که طناب دار را به دست خودمان به گردن خودمان بیندازیم. اروپایی‌ها ما را ۹ ماه فریب دادند بحث SPV را مطرح کردند و بعد چند ماه مسئله دیگری را اعلام می‌کنند که این کار غیر از تحقیر چه چیز دیگری نام دارد که اروپا ما را سر کار بگذارد.

دولت موظف به افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان است

زاهدی با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که ۴۰۰ هزار تومان به حقوق تمام کارمندان اضافه شود که منتظر تأیید شورای نگهبان هستیم، ادامه داد: در صورت تأیید در شورای نگهبان دولت موظف به اجرای آن است و به دولت اختیار داده شد که حسب مشاغل مختلف و درآمدهای مختلف بین صفر تا صد درصد حقوق دهد.

وی در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه در کرمان افزود: حدود ۳۰۰ هزار نفر اتباع افغانی در شهرستان کرمان وجود دارد که تنها هزار نفر مجوز اقامت دارند.

وی درخصوص سایت نمایشگاهی کرمان گفت: بنا به اطلاعات داده شده، ۵۰ درصد سهام آن به صورت غیرقانونی واگذار شده است و در حین ساخت و ساز آن سوءاستفاده‌های مالی شده که با توجه به مستندات ارائه شده خواستیم پیگیری و مورد بررسی قرار گیرد.

زاهدی در خصوص اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در بحث مبارزه با فساد تمام تلاش خود را می‌کنم و باید مبارزه با فساد را سرلوحه قرار دهیم. افراد زیادی هستند که با نفوذ بودند و به اسم افراد دیگر وام‌های کلان گرفتند.

لزوم برخورد قاطعانه قوه قضائیه با فسادهای اقتصادی

وی در ادامه با اشاره به اینکه قوه قضائیه نسبت به فسادهای اقتصادی در کشور با جدیت برخورد کند، گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم به‌ویژه در مورد نزدیکان مسئولان که باعث بی‌اعتمادی می‌شود زودتر و قاطع‌تر عمل کند که به نفع مردم و کشور است.

وی در خصوص احداث کارخانه پتروشیمی در کرمان گفت: پتروشیمی باید به‌صورت زنجیره‌ای راه‌اندازی شود و راه‌اندازی یک خط از آن اقتصادی نیست.

زاهدی ادامه داد: امروز پتروشیمی کرمان جزو اولویت‌های وزارت نفت قرار گرفته است و حدود ۱.۱ میلیارد دلار تسهیلات برای احداث پتروشیمی در کرمان توسط صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد. از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و حدود دو میلیارد دلار مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه است که حدود چهار سال زمان نیاز دارد.

نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازه کارخانه گلناز گفت: این کارخانه بعد از تعطیلی مجدداً راه اندازی شد و حدود ۴۰۰ نفر را مشغول به کار کرد که اگر ظرفیت کارخانه بالا رود به عنوان یکی از کارخانه‌های بزرگ منطقه شناخته می‌شود.

وی در خصوص فولاد بوتیا گفت: فولاد بوتیا حدود ۷۵۰ میلیون یورو پول بود که تا سال آینده قرار است راه اندازی شود و حدود ۲ هزار ۵۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

زاهدی در خصوص توسعه ریلی و مرمت ریل مسیر بافق به کرمان گفت: بعد از سه سال پیگیری حدوداً از ۲۳۰ کیلومتر فقط ۱۶۵ کیلومتر باقیمانده است که امسال برای هر کیلومتر مرمت حدود چهار میلیارد تومان هزینه دارد.

وی در مورد جاده کرمان، راور، دیهوک گفت: امیدواریم تا سال آینده حداقل تا دیگ رستم مسیر دو باند را داشته باشیم و منتظر تزریق اعتبار برای باقیمانده مسیر هستیم که تا الان حدود ۲۰۰ میلیارد پرداخت شده است.

وی در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به کرمان گفت: لوله گذاری ها صورت گرفته و پیشرفت کار فوق العاده خوب است و نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد که قرار است در فاز آخر لوله گذاری آب به کرمان، زرند، رفسنجان و شهرستان‌های شمالی استان رود.

کد خبر 4563395

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =