نگاه شهرداری زنجان در اجرای پروژه سبزه‌میدان فرهنگی است

زنجان-شهردار زنجان گفت: نگاه شهرداری زنجان در اجرای پروژه سبزه‌میدان فرهنگی بوده و این مهم از اولویت‌های اجرای این پروژه مهم در زنجان است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح‌الله معصومی ظهر یکشنبه در نشست خبری در محل ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری زنجان با قدردانی از خبرنگارانی که با انتقاد سازنده و همراهی خود با این مجموعه، شهرداری زنجان را در اجرای پروژه‌های خود و نیز ارائه خدمات مطلوب به شهروندان یاری کردند، افزود: بی‌شک اگر بخواهیم به مهم‌ترین رکن دموکراسی اشاره کنیم، خبررسانی در رأس این مهم قرار خواهد گرفت، به همین خاطر اعتقاد راسخ به این موضوع داشته و اطلاع‌رسانی را جزو اولویت‌های خود می‌دانیم.

وی با یادآوری اینکه علی‌رغم مشکلاتی که در برهه کنونی در بخش‌های مختلف داشتیم، سال موفق و پرباری را پشت سر گذاشته‌ایم، ادامه داد: بی‌شک اگر موفقیتی هم در این مجموعه اتفاق افتاده، توسط یک شخص صورت نگرفته و حاصل هم‌فکری و تعامل همه اعضای این مجموعه بوده است، هر چند وجود اختلاف‌نظرها را کتمان نکرده و معتقدیم همین اختلاف‌نظرها می‌تواند پیش‌برنده برنامه باشد و امری طبیعی در هر مجموعه‌ای است.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه اکثر پروژه‌های این مجموعه به واسطه هم‌فکری، تعامل و همراهی همه اعضای این مجموعه و شورای شهر محقق شده که یکی از این مجموعه‌ها پل گلشهر کاظمیه بوده است، تصریح کرد: انتظار داریم عملکرد شهرداری که به طور مستقیم با مردم ارتباط دارد، به صورت منصفانه مورد نقد و بررسی قرار گیرد؛ چرا که در این صورت شاهد رضایت عمومی از عملکرد این مجموعه خواهیم بود.

معصومی در ادامه با بیان اینکه انتقاد از عملکرد شهرداری با توجه به حجم کاری که انجام می‌دهد، امری طبیعی بوده و با این وجود معتقدیم امسال یکی از طلایی‌ترین سال‌های فعالیت شهرداری زنجان محسوب می‌شود، اظهار کرد: رویکرد اصلی شهرداری زنجان در اجرای پروژه‌های شهری، قانونی بودن و انجام مطالعات کارشناسی قبل از اجرای پروژه است که یکی از نمونه‌های بارز آن، پروژه بزرگ سبزه‌میدان است.

شهردار زنجان با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه بزرگی چون سبزه‌میدان، نگاه اقتصادی مطرح نبوده و تلاش کردیم تا مباحث فرهنگی را در اولویت اجرای این پروژه قرار دهیم، افزود: پاکت مناقصه پروژه سبزه‌میدان چهارشنبه هفته جاری باز شده و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که بلافاصله بعد از باز شدن پاکت‌های مناقصه، شاهد اجرای پروژه سبزه‌میدان باشیم که قرار است به بهترین شکل ممکن و با بهترین مصالح اجرا شود.

معصومی با یادآوری اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر، ارتقای مناطق شهرداری زنجان به چهار منطقه بود، گفت: برای این کار شش ماه مطالعه شده است کاری که کلاس کار شهر زنجان را بالا برده و موضوعی که موجب نظارت بهتر بر فعالیت‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های دیرینه شهرداری زنجان بحث بودجه بوده و در همین راستا بودجه شهرداری برای سال آینده دو برابر شده است، تصریح کرد: خوشبختانه با افزایش قابل توجه سرانه بودجه شهرداری زنجان برای هر شخص که پیش از این برابر با ۵۰۰ هزار تومان بود، این عقب‌ماندگی‌ها برای سال آینده جبران شده و این میزان بودجه برای هر شخص به ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

معصومی همچنین از نصب ۵۰ المان نوروزی در زنجان برای نوروز سال ۹۸ خبر داد و با بیان اینکه این طرح در راستای زیباسازی شهرداری انجام خواهد شد، اظهار کرد: یکی دیگر از تأکیدات مجموعه شهرداری برای سال آینده بحث سامانه اتوبوسرانی است، معتقدیم باید تغییر جدی در این زمینه ایجا، شود لذا در راستای اجرای همین طرح به دنبال ایجاد خط ویژه بودیم که مصوبه آن را از شورای تأمین گرفته‌ایم.

کد خبر 4563967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =