آلاینده‌ها و مشاغل آزاد زنگ خطری برای مردم بجنورد است

بجنورد- رئیس کمیسیون زیست شهری شورای اسلامی شهر بجنورد وجود آلاینده‌ها و مشاغل آزاد را زنگ خطری برای مردم بجنورد اعلام کرد.

جمشید گریوانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وسایل دود زا و مزاحم شرایط نامناسبی برای شهر بجنورد به وجود آورده‌است، اظهار کرد: محیط زیست و دستگاه‌های متولی زنگ خطر وجود صنوف آلاینده را برای آینده مرکز استان و سایر مناطق خراسان شمالی اعلام کرده‌اند اما تاکنون اقدام اساسی برای رفع این دغدغه زیست محیطی انجام نشده است.

گریوانی با بیان اینکه اراده و تصمیم گیری قاطعی برای بیرون بردن صنوف آلاینده و مزاحم از شهر بجنورد وجود ندارد، افزود: تاکنون طی چند نوبت اقداماتی از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهر بجنورد برای جانمایی صنوف آلاینده انجام شده اما به دلیل کمبود بودجه و نبود زیرساخت نتیجه‌ای حاصل نشد.

وی با تاکید بر اینکه جانمایی صنوف آلاینده نیازمند اعتبار است، گفت: اگر طی چند سال گذشته اعتبارات لازم برای جانمایی صنوف اختصاص داده می‌شد می‌توانستیم در محل شهرک صنعتی و یا دیگر مناطق پیش بینی شده این طرح را اجرایی کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد ادامه داد: البته اعتبارات استانی به تنهایی برای جانمایی صنوف آلاینده و مشاغل آزاد کارساز نیست بلکه باید تسهیلاتی در این رابطه در نظر گرفته شود و بخش خصوصی نیز مشارکت داده شود.

گریوانی گفت: طبق بازدیدی که از محل صنوف آلاینده مشهد به عمل آمد، چنانچه طرح مشهد در بجنورد اجرا شود، می‌توان تا چند سال آینده تمام صنوف را به خارج شهر انتقال دهیم.

وی اظهار کرد: شهرداری مشهد با مشارکت بخش بخصوصی و ایجاد تعاونی با مشارکت خود صنوف توانسته صنوف آلاینده را در بیرون شهر جانمایی کند.

وی بیان کرد: طرح بزرگی همچون ایجاد شهرک صنوف آلاینده و مشاغل آزاد و مزاحم به تنهایی قابل اجرا نیست بلکه این مهم مشارکتی چندجانبه را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون زیست شهری بجنورد مشکل اصلی انتقال صنوف آلایندگی را تأمین زمین عنوان و بیان کرد: انتقال صنوف آلاینده باید بر اساس میزان آلودگی اولویت بندی و منتقل شود و همچنین پیش از انتقال صنوف را تفکیک و هر صنفی در منطقه‌ای خارج از شهر جانمایی شود.

گریوانی بیان کرد: باگذشت ۴۰ سال از انقلاب و همچنین چند دوره از شورای اسلامی شهر، دیگر قادر به پاسخگویی اعتراضات مردم در مورد وضعیت آلودگی نیستیم.

وی مطرح کرد: در حال حاضر وجود تراشکاری، جوشکاری، مکانیکی‌ها و سایر صنوف آلاینده در ورودی‌ها و مرکز شهر بجنورد منظر ناپسندی را برای بجنورد ایجاد کرده است.

کد خبر 4564181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =