تریبون یکطرفه مطهری در دفاع ازسران فتنه/میکروفن مخالفان خاموش شد

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به دلیل قطع یکطرفه میکروفن اصولگرایان و حمایت علی مطهری از سران فتنه با حواشی زیادی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اخطار محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز باعث ایجاد حواشی زیادی در مجلس شد.

ساعت ۱۱:۴۵ بود که محمدعلی وکیلی خواستار ارائه اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۷۵ شد که میکروفن این نماینده روشن شد و وی شروع به انتقاد از نطق محمدمهدی زاهدی نماینده اصولگرای مجلس کرد.

محمد مهدی زاهدی در بخشی از نطق خود در اعتراض به دیدار اعضای فراکسیون امید با یکی از سران فتنه گفته بود: «دیدار جمعی از اهالی مجلس با فردی که در فتنه ۸۸ باغی انقلاب بوده است، حمایت از طغیان است و انتظار این است که نمایندگان مجلس منافع ملی را بر منافع جناحی و سیاسی ارجح دانسته و همراهی کامل با امام و انقلاب داشته باشند. از دستگاه‌های نظارتی انتظار می‌رود که اقدام مقتضی را در این باره انجام دهند.»

وی گفت: زاهدی ادعای خلافی را مطرح کرد که دیداری انجام شده و آن را خلاف منافع ملی قلمداد کرد که باید به عرض وی برسانم که آقای زاهدی خلاف منافع ملی آن جایی انجام گرفت که با تنگ نظری و فتنه نمایی بخش مهمی از سرمایه‌های انسانی این کشور را به حاشیه بردید. خلاف منافع ملی آن جایی انجام گرفت که رئیس جمهور هشت ساله‌ای همچنان در گوشه و کنار کشور حرکت می‌کند، سفر و سخنرانی آزاد دارد و تمام مرزهای رسمی کشور را زیر سوال می‌برد اما کسی به وی معترض نیست، نه رئیس جمهوری که با نجابت سال‌ها در گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به رحمت و وحدت حرفی ندارد.

اظهارات وکیلی در حمایت از رئیس دولت اصلاحات منجر به فریاد دو-دو نمایندگان اصولگرای مجلس شد به گونه‌ای که مجتبی ذوالنور به سمت جایگاه هیأت رئیسه دوید و سعی کرد که از میکروفن وکیلی برای بیان مخالفتش با اظهارات این نماینده استفاده کند اما وکیلی همچنان به اظهارات خود ادامه می‌داد.

علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت، همچنان به وکیلی اجازه داد که به ادامه اظهاراتش بپردازد که این مسئله منجر به عصبانیت اصولگرایان مجلس شد و جمعی از نمایندگان این طیف از جمله مجتبی ذوالنور، احد آزادیخواه، محمدمهدی زاهدی، عباس گودرزی، جواد کریمی قدوسی، محمدجواد ابطحی و … فریاد می‌زدند که هیأت رئیسه نباید فتنه نمایی کند و باید بی طرف باشد.

نمایندگان اصولگرای مجلس که میکروفن‌هایشان خاموش بود و فریادشان به جایی نمی‌رسید، سعی کردند که از میکروفن هیأت رئیسه برای بیان اظهارات خود استفاده کنند که ذوالنور چند لحظه‌ای از میکروفن مطهری استفاده کرد و گفت: چطور ما گلو پاره می‌کنیم اما به ما اجازه بیان تذکر و اخطار نمی‌دهید و تذکرات ما را قطع می‌کنید؟! که مطهری میکروفن خود را خاموش کرد و اجازه نداد این نماینده به ادامه اظهاراتش بپردازد.

کریمی قدوسی هم فریاد اعتراض خود را هر لحظه بلند و بلندتر کرد و درباره رئیس دولت اصلاحات و سران فتنه گفت: «آنها این همه فتنه کرده‌اند و خون ریخته‌اند.»

همچنین عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد هم در آن میان یک لحظه توانست از میکروفن مطهری استفاده کند و گفت: «فتنه خط قرمز ماست.»

در این میان که جایگاه هیأت رئیسه مملو از نمایندگان بود، علی مطهری به جای بی طرفی از وکیلی دفاع کرد و گفت: «تذکر وکیلی وارد بود. آقای خاتمی ممنوع الملاقات نیست، بلکه ممنوع التصویر است که خود این هم مبنای قانونی ندارد.»

وی خطاب به زاهدی گفت: «شما صحبتی کردید و تلویحاً به برخی از نمایندگان توهین شد و وکیلی هم جواب شما را داد.»

پس از اظهارات مطهری، نمایندگان اصولگرای مجلس کم کم از جایگاه هیأت رئیسه پایین آمدند اما فریاد می‌زدند که اینگونه اقدامات فتنه نمایی است.

کد خبر 4565113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 9 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   0 0
   مطهری نماینده مردم هست یافتنه گران؟!!!!
  • شهروند IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   0 0
   خدای امردم از دست تورم چکار کنند. یک سری نماینده فقط و فقط به فکر خط و جناح خود هستند.