نیازهای متعدد عمرانی دانشگاه محقق/ظرفیت خوابگاه‌ها افزایش می‌یابد

اردبیل - رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با توجه به نیازهای گسترده دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه عمرانی اقدامات زیربنایی و زیرساختی متعددی در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز حبیبی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل تصریح کرد: برای رفع خلأ کمبود فضا و نیازهای عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی حمایت‌های کم نظیری را از سوی نهادهای تصمیم ساز استان شاهد شدیم تا سرمایه‌گذاری‌های خوبی در این بخش انجام پذیرد.

وی افزود: برای پیش بردن پروژه‌های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی با وجود قرار گیری کشور در فشارهای بین‌المللی، نوسان قیمت و سختی‌های خاص در تلاش هستیم تا با مدیریت صحیح پروژه‌ها فعالیت‌های مورد نظر به شکل مطلوبی پیش رود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از آغاز پروژه فاز سوم دانشکده فنی این دانشگاه با چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع خبر داد و افزود: جهت رفع کمبود خوابگاه نیز در طی ماه‌های اخیر کلنگ زنی مجموعه‌ای در زیربنای چهار هزار و ۲۵۰ متر انجام پذیرفته است.

حبیبی ادامه داد: احداث استخر ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی در برنامه عمرانی این مجموعه قرار گرفته تا با در نظر گرفتن زیربنای دو هزار و ۲۰۰ متر مربع و انتخاب پیمانکار در اوایل سال آتی عملیات عمرانی مورد نظر آغاز شود.

به گفته وی افزایش فضای سبز محیط دانشگاه محقق اردبیلی، درختکاری و همچنین توسعه برق اضطراری از دیگر برنامه‌های زیرساختی و شاخص این دانشگاه بوده که در طول سال مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش سرعت پروژه‌های موجود عمرانی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و افزود: امیواریم در سال ۹۸ دانشکده جدید علوم انسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

دستاوردهای مطلوب در حوزه‌های پژوهش محور

حبیبی دستاوردهای تولید علم در کشور را در حوزه پژوهشی به صورت میانگین هشت درصد دانست و افزود: دانشگاه محقق اردبیلی با برخورداری از ۵۰ درصد از میزان تولیدات علمی پژوهشی در جایگاه مناسبی قرار گرفته و این در شرایطی است که برخی از دانشگاه‌های کشور از رشد منفی نیز برخوردار هستند.

وی ادامه داد: از حیث تعداد مقالات علمی پراستناد و مورد توجه پژوهشگران که در نشریات بین المللی نیز به چاپ رسیده باشد از افزایش ۸۰ درصدی مقالات مورد تایید دانشگاه محقق اردبیلی برخوردار هستیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه آموزش محوری باید جزو اولویت اصلی دانشگاه‌ها قرار گیرد، یادآور شد: انتخاب راهبردی روش‌های نوین آموزشی و جهت‌گیری مناسب باید در برنامه‌های اساسی دانشگاهی گنجانده شود.

اخذ اولین مجوز مرکز پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی

حبیبی با اشاره به اینکه اخیراً اولین مجوز مرکز پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی را کسب کردیم، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت خود را از سال ۵۷ آغاز کرده و با وجود قرارگیری در بلوغ ۴۰ سالگی خود از مرکز پژوهشی مجوزداری برخوردار نبود.

وی یادآور شد: در این راستا با تمهیدات اندیشیده شده اولین مرکز پژوهشی زیست فناوری گیاهان دارویی دانشگاه محقق صادر شد و هم اکنون نیز فعالیت‌های این مجموعه در حال انجام است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: برای توسعه اقتصاد و اشتغال مبتنی بر علوم دانش بنیان برگزاری استارت‌آپ‌ها و فعالیت‌های مختلف فناورانه در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته است.

ضرورتی به نام افزایش همکاری‌های بین دانشگاهی

حبیبی بر ضرورت افزایش همکاری‌های بین دانشگاهی و بین دستگاهی تاکید کرد و افزود: با ارتقای تعامل و همکاری‌ها می‌توان دورنمای مناسب علمی و پژوهشی که منتج به کسب دستاوردهای ارزشمند علمی و فناورانه خواهد شد ترسیم کرد.

وی از استخوان بندی مناسب و پختگی علمی مطلوب در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و یادآور شد: از لحاظ قبولی دانشجویان این دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در رتبه مناسبی قرار داریم تا با کسب قبولی ۴۱ درصد از فارغ التحصیلان این مرکز همسطح دانشگاه‌های برتر کشور قرار گیریم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی رشد هر چه مطلوب زیرساخت‌های علمی و مطالعاتی را از جمله دیگر دغدغه‌های موجود دانست و افزود: با تداوم حمایت‌ها از مراکز علمی و آموزشی استان هدایت استعدادها و مهارت آموزی در دانشگاه‌ها از شتاب بیشتری برخوردار خواهد شد.

کد خبر 4566141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =