عابران و موتورسیکلت‌سوارها اصلی‌ترین قربانیان تصادفات فوتی اصفهان

اصفهان - فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: ۸۱ درصد جان باختگان ناشی از تصادف درون شهری اصفهان در سال جاری مربوط به موتورسیکلت سوارها و عابران پیاده بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اصفهان با گرامیداشت روز شهدا اظهار داشت: در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب باید تمامی تلاش خود را به کار بگیریم که چشم اندازها و اقدامات و عملیات لازم بر محور هفت محور تبیین شده توسط رهبر انقلاب تعیین و اجرایی شود.

وی با اشاره به عملکرد انتظامی استان اصفهان در سال جاری بیان داشت: مقابله با سرقت از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است که اهتمام حداکثری در این حوزه در سال جاری اتفاق افتاد به نوعی که ۱۲۹ باند سرقت شناسایی و با آنها برخورد شد.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: از کل باندهای منهدم شده مذکور ۲۸ درصد مربوط به سرقت منزل، ۱۸ درصد سرقت داخل خودرو، ۱۳ درصد سرقت از اماکن، ۱۱ درصد سرقت احشام و ۹ درصد سرقت به عنف را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: دستگیری سارقان در سال جاری بیش از ۳۳ درصد و ارزش اموال مکشوفه از سارقان نیز ۷۳ درصد افزایش داشته است.

۲۰ طرح سراسری مقابله با سرقت در استان اصفهان اجرا شد

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه ۲۰ طرح سراسری مقابله با سرقت در استان اصفهان اجرا شد، بیان داشت: توجه ویژه به کشف اموال مردم و استرداد آن از شاخصه‌های مهم فعالیت‌های پلیس اصفهان در این زمینه در سال جاری است.

وی حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اولویت دیگر نیروی انتظامی استان اصفهان برشمرد و ابراز داشت: امسال سه هزار و ۷۰۰ فقره پرونده مبارزه با قاچاق تشکیل شد و حدود چهار هزار نفر نیز در این بخش دستگیر شده و مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش اموال کشف شده از قاچاقچیان ۱۱۸ میلیارد تومان برآورد شده است و باندهای مکشوفه ۵۷ درصد افزایش نشان می‌دهد، گفت: عمده انبارهای کالا در استان اصفهان مورد شناسایی قرار گرفته و شناسنامه دار شده است تا از روند قاچاق کالا پیشگیری شود.

پیشگیری از دو میلیون مترمربع زمین خواری در اصفهان

وی اضافه کرد: امسال از دو میلیون مترمربع زمین خواری در استان اصفهان پیشگیری شد که اغلب آنها در شهرستان‌های لنجان، مبارکه و خمینی شهر بوده است.

سردار معصوم بیگی تاکید کرد: در حوزه جعل و کلاهبرداری نیز ۴۹ باند شناسایی شدند که با افزایش ۶۱ درصدی کشف در این حوزه مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مربوط به پلیس راهنمایی و رانندگی امسال موفق شدیم کاهش جان‌باختگان ناشی از تصادف را در اصفهان شاهد باشیم، تاکید کرد: با این وجود متأسفانه در سال جاری ۳۵۳ نفر در حوزه راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست دادند.

کاهش ۱۲.۸ درصدی جان‌باختگان موتورسیکلت و افزایش ۱۷ درصدی مرگ عابران پیاده در اصفهان

فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد جان باختگان موتورسیکلت سوار ۱۲.۸ کاهش و جان‌باختگان عابر پیاده ۱۷ درصد افزایش یافته است، گفت: ۸۱ درصد جان باختگان ناشی از تصادف درون شهری مربوط به موتورسیکلت سوارها (۱۷۰ نفر) و عابران پیاده (۱۱۶ نفر) است.

وی افزود: پرحادثه‌ترین روز هفته پنج شنبه و از نظر ساعات شبانه‌روز ۱۰ تا ۱۲ صبح است و عدم توجه به جلو بیشترین دلیل این تصادفات را تشکیل می‌دهد.

برخورد با بیش از ۴۰۰ خودروی آلاینده

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه در طول سال جاری با بیش از ۴۰۰ خودروی آلاینده برخورد شده است، اظهار داشت: در حوزه آموزش فرهنگ ترافیک نیز ۲۵ درصد افزایش آموزش و فرهنگ سازی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار موتورسیکلت و ۳۲ هزار خودروی جدید در اصفهان در سال جاری شماره‌گذاری شده است، ابراز داشت: در مجموع در سطح استان اصفهان یک میلیون و ۵۵۰ خودرو و یک میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت شماره گذاری شده است.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه تصادفات فوتی برون شهری اصفهان ۱۰ درصد افزایش یافته است، بیان داشت: امسال ۶۵۰ نفر جان خود را در تصادف در جاده‌ای اصفهان از دست دادند و در مجموع یک هزار و سه نفر در تصادفات درون و برون شهری اصفهان جان خود را از دست دادند.

جان‌باختگان ناشی از تصادف در اصفهان معادل سقوط ماهانه یک هواپیماست

وی جان باختگان ناشی از تصادف در استان اصفهان ماهیانه حدود ۹۱ نفر و روزانه بیش از سه نفر است و شبیه این است که ماهیانه یک هواپیما در اصفهان سقوط کند اما به این موضوع مهم توجه جدی نداریم.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه بیشترین تصادف در جاده‌ها در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۸ رخ می‌دهد، اظهار داشت: عمده دلیل تصادف در جاده‌ها شامل عدم توجه به جلو ۴۷ درصد، عدم کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت ۲۱ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۱۰ درصد و تغییر مسیر ناگهانی چهار درصد بوده است.

آزاد راه کاشان پرحادثه‌ترین جاده استان اصفهان در سال جاری

وی با بیان اینکه پرحادثه‌ترین جاده در استان اصفهان آزاد راه کاشان بوده است، گفت: بر این اساس محور ایمن در این مسیر احداث خواهد شد تا با ایجاد ۲۰ ایستگاه استراحت در این جاده که در سال آینده دائمی خواهد شد امیدواریم بر این مشکل مهم فائق بشویم.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: محور میمه - دلیجان و آزاد راه نطنز - بادرود رتبه‌های بعدی آمار بالای تصادف د جاده‌ای در اصفهان را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ درصد تصادفات در آزادراه، ۲۶ درصد بزرگراه و ۲۸ درصد راه اصلی بوده است، بیان داشت: ۵۶ درصد تصادفات در جاده در روز و ۴۴ درصد در شب رخ داده و بیشترین خودروهای تصادفی نیز پراید با ۲۶ درصد و پژو ۲۸ درصد بوده است.

کشف بیش از ۳۴ تن مواد مخدر در سال جاری

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه حوزه مبارزه با مواد مخدر بیش از ۳۴ تن مواد مخدر کشف شد که ناشی از مجاهدت نیروی انتظامی است، بیان داشت: بیش از ۲۳ هزار نفر قاچاقچیان عمده، خرده و عمده فروش و معتادان سخت و متهاجر در این طرح دستگیر شدند.

وی افزود: در این راستا ۱۷۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و در سال جاری با آنها برخورد شد و تمرکز خوبی بر آموزش همگانی وجود داشت.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: بر این اساس در محلات آلوده به شکل مستمر مستقر شدیم و تشکیل نمایشگاه دائمی مواد مخدر علاوه بر آموزش‌های مختلف به گروه‌های هدف از دیگر اقدامات پلیس در این زمینه بوده است.

افزایش ۱۵۱ درصدی میزان جرایم فضای مجازی در اصفهان

وی با بیان اینکه در حوزه پلیس فتا کماکان با رشد جرایم مواجه هستیم و عمده این آمار ناشی از فرصت‌هایی است که مردم در اختیار مجرمان می‌گذارند، گفت: در سال جاری ۱۵۱ درصد افزایش جرم در فضای مجازی وجود داشته است که بیشترین فراوانی جرم در فضای مجازی مربوط به برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم است.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه مردم با رعایت توصیه‌های پلیس در این بخش به دام شیادان نمی‌افتند، بیان داشت: کلاهبرداری یارانه‌ای دومین رتبه افزایش جرم را در فضای مجازی را داشته است و انتشار فیلم‌های خصوصی نیز رتبه سوم افزایش را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه پلیس اصفهان بیش از ۸۷ هزار سایت مجرمانه را رصد کرده است، ابراز داشت: در سال جاری ۱۸۴ جلسه آموزشی برای گروه‌های هدف داشتیم تا مردم را از آسیب فضای مجازی درامان بداریم.

افزایش ۳۰ درصدی تماسهای مردمی با پلیس ۱۱۰

فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه واحدهای صنفی اینترنتی تحت رصد قرار گرفتند که ۷۶ درصد این کنترل افزایش یافت، اظهار داشت: در حوزه پلیس ۱۱۰ در سال جاری حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تماس داشتیم که روزانه بیش از ۹ هزار تماس را تشکیل می‌دهد که نسبت به مدت مشابه با افزایش ۳۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی با تاکید بر اینکه امسال تجمیع خطوط ۱۱۰ را شاهد بودیم، ابراز داشت: بدین ترتیب از این پس از ستاد فرماندهی استان اصفهان نیازهای همه امداد خواهان قابل رصد است و در صورت ضعف نیروی انتظامی در این بخش موضوع قابل پیگیری است.

راه‌اندازی پلیس ۱۱۰ فتا

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه تجزیه و تحلیل جرم از دیگر ویژگی‌های این بخش است که قدرت عملیاتی پلیس را افزایش می‌دهد، گفت: ایجاد پلیس ۱۱۰ گردشگری از دیگر اقدامات پلیس در سال جاری بود و از امروز پلیس ۱۱۰ فتا نیز راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری باند فروش لوازم آرایشی و بهداشتی تاریخ گذشته و تقلبی شناسایی شد، گفت: بر این اساس ۶ میلیارد ریال کالای تاریخ منقضی و غیراستاندارد کشف شد که از انواع لوازم بهداشتی مشهور در این اقلام وجود داشته است.

کد خبر 4566949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =