رسانه ها امید مردم به آینده را افزایش دهند

مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: درخواست ما این است رسانه ها در کنار انعکاس نقاط ضعف، به دستاوردهای دولت هم توجه کنند تا در شرایط سخت امروز امید مردم به آینده افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رزم حسینی در نشست صمیمی با اعضای قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه به دنبال همدلی و ارتباط نزدیک با رسانه‌ها هستیم، اظهار کرد: می‌دانیم که رسانه‌ها به دنبال مچ گیری نیستند به همین خاطر تمایل داریم که سطح ارتباط دستگاه‌های اجرایی با اصحاب رسانه افزایش یابد.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل ارتباطات، از این پس معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی جلسات مشترکی را با مدیران رسانه‌ها برگزار و مدیرکل روابط عمومی استانداری هم در جلسات قرارگاه رسانه‌ای شرکت خواهد کرد.

رزم حسینی پیشنهاد داد که قرارگاه رسانه‌ای به عنوان معین رسانه‌ای مدل توسعه اقتصادی فرهنگی انتخاب خراسان رضوی و با امضای تفاهم نامه‌ای مشترک، زمینه برقراری ارتباط واقعی میان اصحاب رسانه با استانداری فراهم شود.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان از اصحاب رسانه انتظار نداریم که صرفاً نقاط قوت کارنامه عملکرد دستگاه‌های اجرایی را منعکس کنند؛ درخواست ما این است که در کنار انعکاس نقاط ضعف، به دستاوردهای دولت هم اشاره شود تا در شرایط سخت امروز، امید مردم به آینده افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی با طرح این سوال که چرا رسانه‌ها نباید درباره مشهد خبرهای خوب به بیرون منعکس کنند؟ گفت: ضرورت دارد اصحاب رسانه خراسان رضوی اخبار امیدآفرین و مثبت از استان و مشهد را به گونه‌ای منتشر کنند که بازخوردهای ملی و حتی بین المللی داشته باشد.

رزم حسینی از الزامی شدن تدوین پیوست فرهنگی در مناقصات حوزه معدن به عنوان یک اقدام فرهنگی ارزشمند یاد کرد و گفت: باید گفتمان فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه راه اندازی کنیم و رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند نقش آفرینی کنند.

وی اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را یکی از مهمترین اولویت‌های استان برشمرد و اظهار کرد: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک ابزار مدیریتی کارآمد است برای آنکه به هدف توانمندسازی مردم دست پیدا کنیم و در این راستا الگوی موفقی مانند قلعه گنج هم وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد همدلی و همزبانی بین دستگاه‌های اجرایی تلاش خواهیم کرد، گفت: در دو ماه گذشته با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اتحاد خوبی بین نهادهای حاکمیتی ایجاد شده است اما کافی نیست و باید برای افزایش انسجام و همدلی بازهم تلاش کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ولایت و توسعه محور مدیریت استان به شمار می‌رود، تاکید کرد: بر اساس قانون اساسی، رهبری در رأس امور قرار دارد و نباید به یک گروه خاص محدود کرد زیرا ولایت متعلق به همه مردم است. ما در مجموعه مدیریتی استان از هرگونه حاشیه سیاسی بی ثمر پرهیز می‌کنیم زیرا پرداختن به برخی مسائل سیاسی نتیجه‌ای ندارد.

رزم حسینی ساماندهی حاشیه شهر را هم یکی از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی برشمرد و گفت: تاکنون ۴ جلسه درباره سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد برگزار کرده ایم که در یکی از آن‌ها وزیر راه و شهرسازی حضور داشت اما هنوز به جمع بندی خاصی نرسیده ایم و هرکاری که تاکنون در حاشیه شهر انجام گرفته، مسکن بوده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که به یک طرح واحد برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد رسیدیم همه دستگاه‌های حکومت را پای کار می‌آوریم تا اقدامات لازم در این راستا انجام گرفته و نتایج مطلوبی حاصل شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی دیگر از برنامه‌های اصلی دولت است، افزود: به طور جدی پای کار کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم و برای تحقق این مهم، اجرای طرح عملیاتی را از برخی مناطق حاشیه شهر از ابتدای سال آینده کلید خواهیم زد.

کد خبر 4567872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =