قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در همدان ۱۲۸۰۰ تومان است

همدان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر اینکه قیمت مصوب هرکیلوگرم گوشت مرغ گرم در همدان ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان است، گفت: فروش گوشت مرغ با قیمتی غیر از نرخ مصوب تخلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا متین پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۹۰ تن گوشت مرغ طی روز گذشته با قیمت ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و امروز نیز ۱۱۵ تن با همین قیمت در بازار همدان توزیع شده است، اظهار داشت: در شرایط معمولی ۶۰ تن مرغ در روز توزیع و مصرف می‌شود و در شرایط پیک میزان مصرف به ۱۰۰ تن در روز افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر اینکه قیمت مصوب هرکیلوگرم گوشت مرغ گرم در همدان ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان است و فروش مرغ به قیمت دیگر تخلف بوده و مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف در این زمینه، شکایات خود را با شماره ۱۲۴ در میان بگذارند، گفت: توزیع مرغ در ۵۳ مرکز در سطح شهر همدان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها سهمیه را مشخص کرده و پراکندگی توزیع از سوی اتحادیه تعیین شده است.

توزیع ۲ هزار و ۹۰۰ تن شکر در همدان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به توزیع یک هزار و ۷۰۰ تن شکر در بخش صنعتی و قنادان و یک هزار و ۲۰۰ تن به صورت مردمی اشاره و عنوان کرد: در مرحله اول ۲۰۰ تن قند در حال واردات است که بر اساس برنامه در مجموع به ۵۰۰ تن می‌رسد و ۲ هزار و ۲۵۰ تن شکر نیز در طول چند روز آینده توزیع خواهد شد و مشکل کمبود آن وجود ندارد.

وی افزود: شکر در بین تمام فروشگاه‌ها عرضه شده و اگر تا خردادماه هم توزیع شود ذخیره کافی وجود دارد و چنانچه شهروندان در فروشگاهی شکر نیافتند با ۱۲۴ تماس بگیرند.

متین با اشاره به سودجویی برخی افراد در افزایش قیمت شکر طی چند روز، عنوان کرد: با توجه به این موضوع دولت قند و شکر را به قیمت مناسب در فروشگاه‌ها توزیع کرد.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۶۵۰ تن برنج هومالی با دو قیمت هر کیلو ۵ هزار و ۷۰۰ تومان و ۴ هزار و ۴۰۰ تومان طی ۳ ماه گذشته در همدان توزیع شده است، اظهار داشت: ۷۰۰ تن برنج هومالی خارج از سهمیه نیز توسط فروشگاه‌ها با قیمت تعیین شده سازمان توزیع شده و ۵۰۰ تن نیز یکشنبه هفته آینده وارد خواهد شد که با توجه به تکمیل نیاز توزیع و مصرف، به احتمال زیاد در سال آینده عرضه می‌شود.

متین همچنین اضافه کرد: در ایام اخیر یک هزار و ۳۰۰ تن گوشت گرم و منجمد در بازار همدان توزیع شده که بیشتر در سطح کارگری بوده و خوشبختانه انحرافی در توزیع صورت نگرفته است.

قاچاق دام مدیریت شده نیست

وی به قاچاق دام اشاره و اضافه کرد: قاچاق دام مدیریت شده نیست و به صورت مردمی اتفاق می‌افتد و متأسفانه هر شخصی از شرایط استفاده می‌کند و به قاچاق دام روی می‌آورد.

وی از افزایش ۲۳ درصدی تولید گوشت نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: قیمت دام زنده در چند روز به هر کیلو ۸۶ هزار تومان رسید و در دو روز اخیر به ۸۸ هزار تومان نیز افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه از یکشنبه یا دوشنبه ۲۵ یا ۲۶ اسفندماه میوه شب عید در همدان عرضه خواهد شد، گفت: بخشی از سیب و پرتقال پیش از ایام عید و مابقی در ایام تعطیلات عرضه می‌شود که تا کنون یک هزار و ۳۰۰ تن پرتقال شمال و ۶۷۰ تن سیب ذخیره شده و پرتقال خارجی به هیچ عنوان توزیع نخواهد شد.

وی با بیان اینکه میوه بین ۴۵ تا ۶۰ غرفه د ر سطح شهر همدان توزیع خواهد شد، گفت: میزان مصرف میوه استان در این ایام ۴ هزار و ۵۰۰ تن است اما خرید ۷ هزار و ۸۰۰ تن پیش بینی شده که بخشی از آن نیز به استان‌های همجوار صادر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به کشیک ۲۴۰ نانوایی از ۴۰۰ نانوایی همدان در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و با بیان اینکه از سال ۹۳ نرخ نامه برای رستوران‌ها اعلام نشده است، یادآور شد: نرخ نامه رستوران‌های سنتی و فست‌فودها پیش بینی شده که در ایام نوروز اعمال می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه قرار نیست لوازم خانگی ارزان شود، اظهار داشت: تمام سعی ما این است که قیمت گران نشود و به نظر می‌رسد که افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده فاحش نباشد.

کد خبر 4568140

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =