انتشار جلد دوم آیات بینات؛ تفسیر آیات منتخب تاریخی در قرآن کریم

جلد دوم کتاب آیات بینات؛ تفسیر آیات منتخب تاریخی در قرآن کریم نوشته یعقوب جعفری به همت دفتر نشر معارف در سال جاری به بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلد دوم کتاب آیات بینات؛ تفسیر آیات منتخب تاریخی در قرآن کریم در سه فصل با ۲۷۲ صفحه به اهتمام معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی به سامان رسیده است.

اندیشیدن و باز اندیشی در بینش تاریخی قرآن کریم و طرح برخی از مسائل مبنایی و اساسی در خصوص این مهم، بسیار ضروری است و پژوهش‌ها و بررسی‌های زیادی را می‌طلبد و رسالت و سهم اندیشمندان دینی در این راه که بی نشیب و فراز هم نیست بیش از دیگران است، لذا و بر این اساس، نویسنده محترم این کتاب با تفسیر گزینشی برخی از آیات قرآن کریم این جستار را سامان داده است.

این کتاب بر آن است که در فصل اول سنت‌های الهی در تاریخ را با بررسی آیات قرآن واکاوی کند. بررسی سنت الهی درباره شکست و پیروزی جامعه‌ها، سودمند نبودن ایمان در آستانه نزول بلا، آزادی و مسئولیت و آینده بشر و حکومت صالحان از جمله مباحث این فصل است. فصل دوم، تفسیر گزینشی آیات قرآن کریم درباره پیامبران الهی است.

روش قرآن در بیان روی‌دادهای تاریخی، آغازگر این فصل است. فصل سوم، به عصر رسالت رسول اعظم (ص) اختصاص دارد. بدعت‌های مردم عصر جاهلی، برخی از اوصاف پیامبران در قرآن کریم، حمایت‌های الهی در زندگی رسول‌خدا (ص) و… از مباحث این فصل است.

جلد دوم کتاب آیات بینات؛ تفسیر آیات منتخب تاریخی در قرآن کریم نوشته یعقوب جعفری به هم د فتر نشر معارف در سال جاری به بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شد.

کد خبر 4568344

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha