تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی راهکار حل مشکلات کشور

انزلی- امام جمعه انزلی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات کشور نباید به بیگانگان امیدوار باشیم، تأکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی راهکار حل مشکلات کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام سید جواد شمس الدین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه انزلی با اشاره به سفر سه روزه رئیس جمهور به عراق آن را سفری خوب که توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرده توصیف و اظهار کرد: این سفر در امنیت کامل در عراقی که زمانی زوار ایرانی برای حضور در این کشور نیازمند محافظ بودند، انجام شد.

وی در ادامه با مطرح کردن این سوال که این امنیت و احترامی که مسئولان عراقی در قبال مقامات ایرانی داشتند از کجا حاصل شده است، افزود: حال سوالی که در این موقعیت مطرح می‌شود این بوده که این دستاورد بزرگ، امنیت و احترام حاصل مقاومت است یا دیپلماسی؟

امام جمعه انزلی با اشاره به اینکه در این سفر دستاوردهای خوبی در زمینه تقویت همکاری‌ها و همچنین کمک به بازسازی عراق به امضای رسید، گفت: آنهایی که به حضور مستشاری ایران در عراق انتقاد داشتند باید جواب دهند که امنیت موجود در عراق دستاورد کدام عمل است.

وی با بیان اینکه اگر کسی مدعی است این دستاوردها حاصل مذاکره بوده ما آماده‌ایم محاسبه کرده تا نتیجه مشخص شود، بیان کرد: بنده معتقدم تنها یک محاسبه برای روشن شدن این موضوع کافی است.

حجت السلام شمس الدین تصریح کرد: می‌توانیم هزینه‌هایی که برای حضور مستشاری، همکاری با خط مقاومت و اعزام نیرو برای دفاع از مسلمانان صرف شده را با هزینه‌های مذاکره مقایسه کرد.

وی با تأکید بر اینکه امنیت موجود در عراق و سفر راحت مسئولان به این کشور حاصل مقاومت بوده است، گفت: هزینه کردن در محور مقاومت علاوه بر حضور مقتدرانه در عراق دستاوردهای اقتصادی فراوانی در این سفر برای کشور به ارمغان آورده است.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه اگر کسی مدعی است که مذاکره نیز دستاوردی داشته ما حاضر به شنیدن این دستاوردها هستیم، افزود: دستاوردهایی که در حضور مستشاری در سوریه نصیب ایران می‌شود بیش از عراق خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر دستگاه‌ها حاضر در بازسازی این کشورها عملکرد خوب داشته باشند بازگشت اقتصادی خوبی در انتظار ایران از حضور در عراق و سوریه خواهد بود. عده‌ای متوجه این دستاورد محور مقاومت می‌شوند اما نمی‌خواهند بیان کنند.

شمس الدین در ادامه با اشاره به نتیجه برجام، اظهار کرد: کارشناسان دستاوردهای برجام را برآورد کنند امروز کشور به جنگ اقتصادی مبتلا است که این نتیجه برجام است.

وی با بیان اینکه مقاومت و توجه به توان داخلی راهکار مقابله با جنگ اقتصادی علیه نظام است، افزود: نباید چشم به دست بیگانه داشته باشیم به جای اینکه چند سال درگیر برجام و چشم انتظار اقدام اروپا باشیم به فکر اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی بوده که راهگشای حل مشکلات کشور است.

امام جمعه انزلی با تأکید بر اینکه انقلاب از بین رفتنی نیست و مردم دست از انقلاب نمی‌کشند، گفت: البته در این میان افراد سست عنصر و ضعیف و متکی به غرب و آمریکا از گردونه خارج می‌شوند اما انقلاب به مسیر خود ادامه می‌دهد.

کد خبر 4568658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =