کارهای پر اثر در دستور کار حوزه هنری فارس قرار دارد

شیراز- رئیس حوزه هنری فارس گفت: کارهای حساب شده و پر اثر در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کرم اللهی دبیر ستاد و رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در جلسه ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی در استان فارس با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس و رؤسای دستگاه‌های فرهنگی استان اظهار داشت: امسال نهمین سال است که ستادهای هفته هنر انقلاب اسلامی پس از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل می‌گیرد.

وی افزود: بحمدالله در سه سال اخیر همت استانداری فرمانداران و دستگاه‌های فرهنگی سبب رشد استان فارس شد و سال به سال جایگاه ما در سطح ملی رشد کرده است. امسال نیز از قبل مقدمات را فراهم کرده‌ایم و شعار امسال ستاد در استان نقش هنر در گام دوم انقلاب اسلامی است

دبیر ستاد و رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: امسال نور علی نور است زیرا روز هنر انقلاب اسلامی با میلاد حضرت امام حسین حضرت عباس و امام سجاد (ع) تقارن یافته است.

وی ادامه داد: امسال بایستی سراغ کارهای جدی تر برویم و از سر و صدای بی پشتوانه کارهای ناشناخته بپرهیزیم و با صرفه جویی و پرهیز از اسراف کارها را پیش ببریم که البته این مهم نیاز به هم افزایی و مشارکت بیشتر دارد.

کرم اللهی گفت: کارهای حساب شده و پر اثر در دستور کار قرار دارد. در شهرستان‌ها فرمانداران ریاست ستاد و رؤسای سازمان تبلیغات اسلامی هم دبیر شهرستانی هستند.

وی تصریح کرد: از شهرستان‌ها خواسته‌ایم بر روز بیستم فروردین یعنی روز میلاد حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام و روز هنر انقلاب اسلامی تکیه کنند و این روز را محور قرار دهند

دبیر ستاد و رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در پایان سخنان خویش گفت: از ستادهای شهرستانی خواسته‌ایم از اضافه کاری پرهیز کنند و شناسایی هنرمندان انقلابی سرکشی از آنها و دیدار با خانواده شهدای هنرمند را در کنار کارهای هنری خویش در نظر بگیرند.

بیانیه گام دوم انقلاب منشور فعالیت‌های هفته هنر انقلاب اسلامی باشد

در ادامه نشست احمد احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس امیدآفرینی توجه به معضلات و آسیب‌های اجتماعی توجه به جوانان را رویکردهای مهم این هفته در سال جاری خواند و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید منشور فعالیت ستاد باشد.

احمد احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس در این نشست اظهار داشت: شرایط حال حاضر، شرایط خاصی است و اگرچه شرایط فارس از خیلی استان‌ها بهتر است اما وظیفه ماست که همواره فارس را به سمت تعالی سوق دهیم.

وی افزود: در بحث آسیب‌های اجتماعی ترفند و دسیسه‌های دشمنان بر حوزه‌های اجتماعی و معیشتی و اقتصادی تمرکز کرده و ما نیز باید از همین زوایا با دشمنان مقابله کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس گفت: این قبیل مناسبت‌ها فرصت خوبی است وهمه باید تلاش کنیم تا از این فرصت برای انتقال بین نسلی ارزش‌ها بهره ببریم چرا که وظیفه همه ماست که برای جوانی که پیروزی انقلاب و جنگ و … را ندیده حقایق را تبیین کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی ما نیز باید ارزیابی شوند. سالانه هزارها میلیارد تومان در بخش فرهنگ هزینه می‌شود و هنوز به مطلوب نرسیده‌ایم و همین مساله مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

احمدی زاده گفت: رویکردهای ما متناسب با شرایط باید تغییر کند و مثلاً برنامه‌های هفته هنر انقلاب نباید مثل سال‌های قبل باشد. حتماً زیارت قبور شهدا باید در برنامه ما باشد اما نه به شکل تکراری سایر برنامه‌ها و باید زمینه هنری و فرهنگی برنامه نیز در این دیدار و زیارت لحاظ شود.

وی با اشاره به شرایط استان فارس گفت: یکی دو موضوع مبنایی در استان وجود دارد که باید در این کار و همه کارها مد نظر قرار بگیرد یکی سومین حرم اهل بیت و دیگری مرکز فرهنگ و هنر ایران بودن است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس تصریح کرد: در بسیاری از مناطق دنیا شیراز را می‌شناسند و حتی بسیاری موارد ایران را نیز به شیراز می‌شناسند لذا نقش این موارد باید پر رنگ باشد.

وی ادامه داد: مبنای دیگر ما بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است. این بیانیه منشور جامع ما در همه برنامه‌ها ست. سرفصل‌های متعددی در آن وجود دارد که می‌تواند مارا راهنمایی کند. رویکردهای ما نیز باید به سمت مسائل روز تهاجم فرهنگی جنگ نرم شبیخون فرهنگی و دنباله‌های آن باشد

احمدی زاده گفت: توجه به محتوای این بیانیه مهم است مثلاً باید در برنامه امسال ما نقش جوانان پر رنگ دیده شود یا امید آفرینی مد نظر باشد چرا که تمام دشمنان برای اولین بار در این سطح برای القا یاس و ناامیدی متحد شده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی مدیران ما که تریبون دارند ناخواسته در زمین آنها بازی می‌کنند لذا هنر امید آفرینی ما باید نمود داشته باشد. توجه به این موارد سبب می‌شود بتوانیم از توجه به بیانیه مقام معظم رهبری سخن بگوییم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس تصریح کرد: حتماً فرمانداران باید پای کار بیایند و ستاد هفته نیز فعالیت‌های فرمانداران را ببیند. دبیرخانه ستاد نیز بایستی پس از اتمام هفته ارزیابی فرمانداران و دستگاه‌ها را انجام داده و فعالین موفق و سهل انگاری‌ها را مشخص کنند.

وی با تاکید بر توجه به مبانی معرفتی شهید اوینی در برنامه‌های این هفته گفت: نمایندگان دستگاه‌ها به مدیرانشان اطلاع دهند که حتماً دستگاه‌ها ارزیابی می‌شوند تا زحمت‌ها و سهل انگاری‌ها دیده و تشویق یا تذکر بگیرند.

کد خبر 4569060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =