اصلاحیه بودجه سال ۹۷ کمتر از دو درصد از کل بودجه شهرداری است

خزانه دارشورای شهر تهران با بیان اینکه اصلاحیه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در مقایسه با چهار گذشته رو به بهبود است، اعلام کرد:رقم اصلاحیه بودجه سال جاری شهرداری درمقایسه با کل بودجه کمتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی دو فوریت اصلاحیه بودجه مصوب سال ۹۷ شهرداری تهران، اظهار کرد: بودجه سند یک ساله درآمد و هزینه است و شهرداری حق کسب هیچ گونه درآمد و هزینه‌ای خارج از ردیف و تبصره‌های بودجه مصوب شورای شهر را ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شد که شهرداری تهران در سال جاری با کسری بودجه بسیار بالایی مواجه باشد، تصریح کرد: خوشبختانه با تمام بی ثباتی مدیریتی و تورم اقتصادی با کمترین تغییرات سال را به پایان رساندیم.

خزانه دار شورای شهر تهران با بیان اینکه رقم اصلاحیه بودجه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۵ ناچیز است، اظهار کرد: در سال ۹۳ رقم رقم اصلاحیه بودجه شهرداری ۳ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان، در سال ۹۴ رقم اصلاحیه بودجه هزار و ۵۰ میلیارد تومان، در سال ۹۵ رقم اصلاحیه بودجه هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان، در سال ۹۶ رقم اصلاحیه بودجه ۷۲۰ میلیارد تومان و در سال ۹۷ این رقم ۳۰۵ میلیارد تومان است. در مقایسه با چهار سال پیش روند رو به بهبود است زیرا اصلاحیه این رقم در مقایسه با کل بودجه سال جاری کمتر از دو درصد یعنی ۱.۷۵ درصد است.

رسولی با اشاره به اینکه قصور شهرداری در تأخیر تقدیم لایحه اصلاحیه بودجه به شورای شهر قابل اغماض نیست و از شهردار و معاون مربوطه خواسته می‌شود تا شهریورماه هر سال اصلاحیه بودجه را به شورای شهر تقدیم کند، گفت: در ردیف‌های مربوط به پروژه‌های عمرانی هیچ گونه کسری به لحاظ اعتبار پروژه‌های تملک دارایی وجود ندارد و عمده اصلاحیه بودجه ماهیت جاری و اجتناب ناپذیر است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه کاملاً مشخص است اصلاحیه بودجه سال ۹۷ در چه سرفصل‌هایی است، گفت: برای نمونه برای تأمین خدمات حمل و نقلی برای مناطق ۲۲ گانه حدود ۴۰ میلیارد تومان، تأمین نیروی انسانی کارگری و کارمندی مناطق ۲۲ گانه، ۱۰ و نیم میلیارد تومان حقوق و دستمزد است و بیانگر نقص نظام بودجه‌ریزی است و برای جبران نیاز مالی صندوق بازنشستگی شهرداری تهران ۲۴ میلیارد تومان اصلاحیه بودجه انجام شده است.

کد خبر 4570162

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =