مازاد درآمد بودجه استان زنجان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد

زنجان-استاندار زنجان گفت: مازاد درآمد بودجه استان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد، ولی باید مدیران راهکاری برای بهینه شدن بودجه در حوزه کاری خود پیشنهاد دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری زنجان، فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد راهبردی جمعیت استان زنجان، افزود: برای کنترل بازار علاوه بر نظارت دولت به‌ویژه در مسئله توزیع عادلانه گوشت مرغ، باید چهار عنصر اصلی مرغدار، کشتارگاه، فروشنده و مردم نیز رعایت حال یکدیگر را بکنند.

وی ادامه داد: اگر مصوبات ستاد تنظیم بازار به‌عنوان مرجع رسمی تصمیم‌گیرنده در کل کشور درست اجرا می‌شد، دیگر قاچاق مرغ از زنجان به سایر استان‌ها انجام نمی‌گرفت.

حقیقی گفت: برای تنظیم بازار عید و تأمین میوه استان، ۷۲۰ تن سیب و یک هزار و ۲۶ تن پرتقال توزیع شده که نسبت به میزان سال گذشته رشد داشته است.

استاندار زنجان گفت: مدیران باید برای عملیاتی شدن پژوهش‌ها تلاش جدی داشته باشند و با رفتار مناسب در بین کارکنان مجموعه خودشان هم آرامش لازم را ایجاد کنند.

حقیقی گفت: باید با افزایش نظارت از هرگونه رانت اخلاقی، مدیریتی و سیاسی در برون سپاری اقدامات و استفاده از نیروی انسانی بر اساس گرایشات سیاسی جلوگیری شود و باید انتصابات در تمامی دستگاه‌ها بر اساس شایسته سالاری صورت گیرد.

استاندار زنجان افزود: مازاد درآمد بودجه استان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد، ولی باید مدیران راهکاری برای بهینه شدن بودجه در حوزه کاری خود پیشنهاد دهند.

حقیقی ادامه داد: استفاده از اهرم‌های کمک کننده بودجه و جذب اعتبارات ملی در دستگاه‌های اجرایی استان از شاخص‌های اولویت دار در ارزیابی مدیران خواهد بود، تکریم واقعی مردم نیز از دیگر شاخص‌های مورد توجه در ارزشیابی عملکرد سالانه مدیران است.

استاندار زنجان گفت: اختصاص بودجه لازم برای تکمیل نقشه‌ها و راه اندازی سامانه آماری SDI از اولویت‌های سال آینده خواهد بود که به منزله سرمایه گذاری محسوب می‌شود و در منطقی کردن و سرعت بخشی به تصمیمات درست مدیران کارایی خواهد داشت.

کد خبر 4570512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =