قیمت شکر در بازار کرمان به ۸۰۰۰ تومان رسید

کرمان - رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از فروش هر کیلو شکر در بازار کرمان با قیمت هشت تا ۹ هزار تومان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی نژاد صبح دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با وجود کمبود شکر در بازار گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو شکر در بازار هشت تا ۹ هزار تومان است.

وی اظهار داشت: قرار شد از ۲۵۰ تن ذخایر استراتژیک استان کرمان؛ ۱۵۰ تن شکر در شهر کرمان و ۱۰۰ تن در شهرستان‌ها از ذخیره استراتژیک استان کرمان توزیع شود.

حسینی نژاد افزود: وی افزود: از شش هزار تن شکر که پیگیری کردیم اما حدود هزار و ۱۳۰ تن به استان نرسیده و این چالشی است. تنها مشکل این است که بارگیری از سوی کارخانجات کم صورت می‌گیرد و اکنون هزینه ۶۰۰ تن شکر به حساب کارخانه واریز شده، اما متأسفانه شکر تحویل داده نشده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: باید چالش به صورت اساسی حل شود و اگر برای سال آینده برنامه‌ای در این مورد نداشته باشیم دچار مشکل می شویم.

وی افزود: به دلیل کمبود متقاضی نمایشگاه بهاره، در ۱۲۰ واحد صنفی شهر کرمان فروش‌های فوق العاده شروع کرده اند و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت کالا عرضه می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان هم در این جلسه گفت: متأسفانه اصناف کوتاهی کرده اند و با وجود کمبود شکر در بازار ما مجبور شدیم از ذخیره استراتژیک شکر را توزیع کنیم.

عباس سعیدی با اشاره به اینکه مصرف شکر در استان ۶۹ هزار تن بوده است افزود: از ابتدای سال مشکلی وجود نداشت و اکنون اینگونه نیست، از ابتدای بهمن با توجه به افزایش تقاضا هزار و ۸۴۰ تن جذب شد، تنها مشکل این است کارخانه کم تحویل می‌دهد و یا اصناف هم همکاری ندارند.

کد خبر 4571374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =