مأموریت های غیرضرور تضییع حقوق بیت المال است

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه مأموریت‌های غیرضروری و دریافت وجه برای آن به منزله تضییع حقوق بیت المال است، گفت: مدیران باید در این زمینه موضوع و هدف را مشخص و نتایج را اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری ظهر دوشنبه در نشست توسعه و برنامه ریزی گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد ضمن قدردانی از تمامی دستگاه‌ها در ایجاد شرایط مطلوب برای حضور هیئت دولت در این استان، گفت: در این سفر تصمیمات خوبی بر اساس نیازمندی‌ها و محرومیت‌های استان گیلان گرفته شد.

وی با بیان اینکه اتصال راه آهن رشت به بندر انزلی، بندر کاسپین همچنین بندر آستارا از مهم‌ترین تصمیمات این سفر است، گفت: این تصمیمات تأثیرات خوبی در زمینه رونق اقتصادی استان، کشور و همچنین توسعه بخش گردشگری دارد.

سالاری در ادامه به واگذاری پروژه‌ها دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی نیز اشاره کرد و افزود: این اقدام با هدف استفاده بهینه از ظرفیت بخش خصوصی و دولتی است.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف دستگاه‌ها در این بخش خواستار تغییر این روند در سال آینده شد و تصریح کرد: روند واگذاری پروژه‌های نیمه تمام باید در چارچوب قانون با سرعت بیشتری انجام شود.

لزوم توجه به انضباط مالی در اجرای طرح‌ها

استاندار گیلان با بیان اینکه در سال جدید باید روند اجرای طرح‌ها، مصوبات و دستورالعمل‌ها با سرعت بیشتری دنبال کنیم، ادامه داد: انضباط مالی از مهمترین الزامات در اجرای هریک از برنامه‌های قابل اجرا است.

سالاری حذف مأموریت‌های غیرضروری، ممنوعیت تجهیز یا تعویض غیرضروری ملزومات اداری، عدم اجرای تشریفات اداری و نیز جلوگیری از جذب نیروی انسانی اضافی را حائز اهمیت دانست و گفت: الگوی اصلاح مصرف نیازمند فرهنگ سازی در ابعاد خرد و کلان و برنامه ریزی صحیح دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مأموریت‌های غیرضروری و دریافت وجه برای آن به منزله تضییع حقوق بیت المال است، اظهار کرد: هر یک از مدیران و کارکنان باید قبل از انجام مأموریت نسبت به اعلام موضوع مأموریت و هدف و پس از انجام نسبت به اعلام نتایج و ماحصل مأموریت در قالب یک فرم اقدام کنند.

انتقادات باید منصفانه باشد

وی با تأکید بر لزوم صبور بودن مدیران دستگاه‌های اجرایی برابر انتقادات، افزود: توجه به انتقادهای سازنده و برخورد مناسب در برابر نقد منصفانه باید در رأس امور مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

سالاری با بیان اینکه انتقادات باید با حفظ حیثیت و آبروی افراد انجام شود، بیان کرد: دولت، دستگاه انتظامی، دستگاه قضائی و دستگاه نظارتی ضمن توجه به این امر مهم باید در مقابل فساد و وقوع جرم مقابله کنند.

وی با بیان اینکه دولت از خطا، اشتباه و نارسایی مصون نیست اما باید در اظهارنظرها و قضاوت‌ها اصل تقوا، وجدان و انصاف رعایت شود، گفت: مذاکره با دنیا با نظر سه قوه انجام شد اما عده‌ای از امضای برجام ناراحت و نگران هستند.

سالاری با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام سبب تحول اقتصاد دنیا و تورم شد، افزود: دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران و حفظ استقلال کشور که حاصل خون بهای شهدا و ایثارگران است، هزینه‌ای دارد که باید با همبستگی و مقاومت پرداخت.

کد خبر 4571525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =