تعیین الگوی شهریه مدارس غیردولتی به صورت منطقه ای

رئیس مدارس و مراکز غیردولتی گفت: در الگوی شهریه امسال با توجه به وضعیت درامدی مردم هر منطقه و هزینه های تمام شده برای هر دانش آموز در مدارس به صورت جداگانه الگوی شهریه تعیین می شود.

مجتبی زینی وند رئیس مدارس و مراکز غیردولتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تعیین شهریه سال ۹۸ برای مدارس غیردولتی گفت: ما الگوی شهریه را اسفندماه اعلام کردیم و الگوی اعلام شده در قالب سامانه‌ای که در آن تمام استان‌ها باید اطلاعات مربوط به این حوزه را وارد کنند، طراحی و اعلام شد. ابتدا ۷ استان اطلاعات خود را وارد سامانه کردند و تا پایان سال استان‌های باقیمانده نیز این کار را انجام دادند و تا پایان فروردین ماه اطلاعات ما تکمیل است. باید استان‌ها هم اطلاعات وارد شده توسط مؤسسان را پایش کنند و صحت و سقم آن را بررسی کنند.

وی ادامه داد: ما طبق ماده ۱۶ قانون مدارس غیردولتی یک کارگروه شهریه در مناطق کشور تشکیل دادیم و امسال الگوی شهریه منطقه‌ای تعیین می‌شود. در واقع بنا به اقتضائات منطقه و توانایی مردم در هر منطقه و همچنین هزینه‌های تمام شده برای مدارس یک الگوی تعیین شهریه داریم و میزان شهریه اعلام می‌شود.

زینی وند بیان کرد: در تهران نیز کارگروه‌ها در هر منطقه شهر تهران جداگانه تعیین می‌شود و متناسب با وضعیت اقتصادی هر منطقه شهریه تعیین می‌شود. یکی از سرفصل‌های مهم ما در این الگو میزان توانمندی اولیا در پرداخت شهریه در هز منطقه است. اما از سوی دیگر نمی‌توانیم هزینه تمام شده را در نظر نگیریم و در این صورت مدرسه متضرر می‌شود و ممکن است حتی موسسین در مدرسه را ببندند.

وی اظهار کرد: امسال باید شرایط خاص اقتصادی کشور را در نظر بگیریم. بحث اصلی امان ساماندهی شهریه مدارس است. نه می‌توانیم از هزینه‌ها چشم پوشی کنیم و نه می‌توانیم شرایط اقتصادی خانواده‌ها را در نظر نگیریم. از سوی دیگر شرایط مالی برای خود سازمان هم مشکل است. در واقع ما فقط نگاهی به افزایش اجاره بهای ملک مدارس داشته باشیم متوجه می شویم دچار چه پارادوکسی هستیم. امیدوارم طوری این الگو طراحی شود در نهایت که هم مدارس سرپا بمانند و هم مردم اذیت نشوند.

کد خبر 4571929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =