اختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌ها

قزوین- مدیرکل زندان‌های استان قزوین از اختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌های استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی محمدی روز سه شنبه در جلسه پایان سال شورای اداری زندان‌های استان ضمن قدردانی وتشکر از زحمات یکساله همه مسؤلین وهمکاران اظهار داشت: بالغ بر ۹۰ درصد زندانیان در زندان مرکزی متمرکز بوده و متأسفانه علی رغم فرسودگی این زندان، برنامه و اقدام زیر ساختی جدی درسنوات گذشته صورت نگرفته وهمچنان پذیرای آمار از زندانیان می‌باشد. از این‌رو حل مسائل اساسی زندان از جمله انتقال زندان مرکزی به خارج از شهر و توسعه فضاهای خوابگاهی زندان‌های استان در دستور کار قرار گرفته و دراین ارتباط در دیدارهای مکرر با استاندار و رئیس محترم سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و… اقدامات مناسبی برای اجرای طرح‌های مذکور به مبادی ذیربط صادر شده است.

وی افزود: با تلاش و پیگیری‌های بعمل آمده بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال اعتبار بمنظور توسعه فضاهای خوابگاهی زندان، راه اندازی تأسیسات جدید زندان مرکزی، خرید دو دستگاه خودرو از جمله آمبولانس، راه اندازی آسانسور اداره کل وترمیم اعتبارات سالجاری از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ابلاغ و در شرف پرداخت است.

محمدی به سایر اقدامات اشاره کرد وگفت: از ابتدای سالجاری علاوه بر تلاش برای ایجاد بازداشتگاه در شهرستان‌های قزوین وآبیک، تقاضای سقف شکنی بودجه زندان‌های استان و بهسازی، ترمیم و زیباسازی زندان مرکزی، موفق به دریافت زمین برای ستاد مردمی دیه و واگذاری ساختمان بهزیستی جنب زندان به اداره کل شده ایم.

وی در ادامه سخنان خود بر اصول زندانبانی اشاره کرد و تصریح داشت: محور تمامی فعالیت‌ها در زندان‌های استان بر اساس برنامه‌ها و سیاستهای ابلاغی سازمان زندان‌های کشور است و کلیه همکاران در هر رده ومسؤلیتی می‌بایست بر اساس این اصول وموازین منطقی حرکت نموده و تلاش خود را برای استحصال اهداف سازمانی مضاعف کنند.

مدیرکل زندان‌های استان همچنین بر تغییر فضای عمومی نیروی انسانی تأکید داشت و گفت: ارتباط درست وصحیح با نیروی انسانی و برخورد صریح توأم با صداقت، اساس صیانت از کارکنان بوده ودر افزایش انگیزه شغلی تأثیر بسزایی دارد. بیشترین تمرکز درسالجاری معطوف به توسعه برنامه‌های فرهنگی همکاران بوده و آثار ارزشمندی در کاهش فرسایش شغلی کارکنان داشته است.

محمدی در پایانخطاب به مدیران و رؤسای زندان‌های استان گفت: برای ارتقا سطح زندانبانی، آموزش‌های حین خدمت را اساس کار قرار دهید. آموزش ضمن خدمت می‌تواند قابلیت‌های دانشی و مهارتی و نگرش مناسبی را در کارکنان زندان پرورش دهد.

کد خبر 4571983

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =