دورود- سه‌راهی چالان‌چولان پرترددترین محور لرستان در سال ۹۷

خرم‌آباد- معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: دورود- سه‌راهی چالان‌چولان با بیش از ۵.۵ میلیون تردد وسایل نقلیه، پرترددترین محور لرستان در سال ۹۷ بود.

به گزارش خبرنگار مهر، عارف امرایی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۷ تردد ۱۲۳ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۸۵ وسیله نقلیه ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با تعداد ۱۱۳ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۴۸۴ وسیله نقلیه از رشد ۹ درصدی برخوردار است.

وی در خصوص تعداد وسایل نقلیه ورودی و خروجی از استان در سال ۹۷ گفت: در سال گذشته حدود ۱۵ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۱۵۹ وسیله نقلیه ورودی به استان و ۱۵ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۹۲۰ وسیله نقلیه خروجی بوده است که در مقایسه با سال ۹۶ با ۱۴ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۶۴ ورودی و ۱۳ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۲۶۰ وسیله نقلیه خروجی به ترتیب ۱۲ و ۱۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: سهم وسایل نقلیه سبک از تردد سالانه تعداد ۹۵ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۱۸۶ وسیله نقلیه بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش با تعداد ۸۴ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۵۳ وسیله نقلیه افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

امرایی خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته ۲۴ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۲۸۳ وسیله نقلیه سنگین در محورهای استان تردد کرده‌اند که در مقایسه با سال ۱۳۹۶ با ۲۴ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۲۲۳ وسیله نقلیه تغییر محسوسی نداشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین تردد سال ۹۷ با تعداد پنج میلیون و ۵۹۵ هزار و ۹۰۲ وسیله نقلیه در محور دورود - سه راهی چالانچولان ثبت شده است، گفت: این در حالی است که سال ۹۶ بیشترین تردد در لاین مقابل این مسیر از سه راهی چالانچولان - دورود به تعداد پنج میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۱ وسیله نقلیه به ثبت رسیده که ۱۲ درصد افزایش یافته است.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان یادآور شد: کمترین تردد طی سال ۹۷ مربوط به محور بروجرد- بیرانشهر به تعداد ۲۹۲ هزار و ۳۲۶ وسیله نقلیه بوده است که در سال ۹۶ نیز همین محور با ۲۸۷ هزار و ۹۵۳ تردد کمترین تردد سالانه را به خود اختصاص داده است، به عبارتی در سال گذشته ۲ درصد افزایش تردد در این محور مشاهده شده است.

امرایی گفت: بیشترین تردد روزانه سال ۹۷ در تاریخ ۹ فروردین به تعداد ۵۲۰ هزار و ۷۱۳ وسیله نقلیه و بیشترین تردد روزانه سال ۹۶ نیز در تاریخ ۲۸ اسفند با ۴۵۰ هزار و ۲۶۴ وسیله نقلیه ثبت شده است که براین اساس بیشترین تردد روزانه سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن ۱۶ درصد رشد دارد.

معاون فنی و نظارت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: کمترین تردد روزانه سال ۹۷ در ۲۹ شهریور با ۲۲۵ هزار و ۸۰۸ وسیله نقلیه بوده است که در مقایسه با ۸ مهر ۹۶ با ۱۹۴ هزار و ۵۸۲ تردد از رشد ۱۶ درصدی برخوردار شده است.

کد خبر 4573422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =