حمایت از تولید داخلی وظیفه ملی است/بی‌نیاز از بیگانگان هستیم

کرمانشاه- عضومجمع نمایندگان استان کرمانشاه برحمایت ازتولید داخلی به عنوان یک وظیفه ملی تاکید کرد وگفت: درمواردی که قدرت رقابت و امکان تولید داخلی وجود دارد، به توجه به بیگانگان نیاز نداریم.

فرهاد تجری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه ما چاره اندیشی برای وضعیت اقتصادی و شرایط تحریم است که این شرایط کمک به تقویت بنیه اقتصادی و حمایت از تولید داخلی را به عنوان وظیفه‌ای ملی و مذهبی می‌طلبد.

وی با اشاره به شعار امسال و بیانات رهبری در این زمینه افزود: مقام معظم رهبری نیز امسال در نامگذاری شعار سال به خوبی به این موضوع اشاره کرد و امیدواریم در مقام عمل مسئولان به نحو احسنت موفق به فراهم آوردن زمینه‌های اجرای این دستور بشوند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تاکید کرد: در شرایط امروزی دنیای استکبار با اعمال فشار بر مردم درصدد تحریم ایران از تولیدات خودشان به عنوان اقدامی باج گیرانه هستند، برهمین مبنا به جهت تعصب و رقابتی که با دشمنان و معاندین نظام داریم باید با اتکا به خود به داشته‌هایمان توجه کنیم.

تجری با اشاره به اینکه مردم هم در شرایط فعلی قناعت می‌کنند و این شرایط را می‌پذیرند، خاطرنشان کرد: در مواردی که قدرت رقابت و امکان تولید داخلی وجود دارد به توجه به بیگانگان نیاز نداریم زیرا آنها در بدترین شرایط مردم کشور ما را تنها گذاشتند پس نباید زمینه رونق بازار آنها را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در برخی حوزه‌ها که کالاهای مشابه داخلی نداریم باید تدبیر لازم از سوی مسئولان صورت گیرد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم اهمیت این موضوع را دریابیم و در راستای تحقق شعار سال بکوشیم.

به گفته وی، در سال گذشته مواجه شدن با شرایط تحمیلی و ناخواسته موقعیت فوق العاده ای را ایجاد کرد که قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی را از مسئولان سلب کرد لذا امیدواریم امسال فضای مناسبی برای سرمایه گذاری و برنامه ریزی ایجاد شود.

کد خبر 4573448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =