ضعف مدیریتی منجر به بحران سیل شد/ نه قایق داریم نه بیل مکانیکی

گرگان- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: ضعف مدیریتی منجر به وقوع بحران سیل در استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نبی هزارجریبی شامگاه شنبه در شورای مدیریت بحران گلستان که با حضور معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: از تاریخ ۲۹ اسفند در آق قلا هستم و قصد دارم امروز حرف مردمم را بزنم، دوست داشتم وزیر کشور هم می‌بود اما نیست.

وی افزود: از یک هفته قبل گفته شد که قرار است سیلابی جاری شود و گفتیم باید سدها را خالی کنیم اما این کار نشد و این یعنی ضعف مدیریت.

هزارجریبی ادامه داد: در این رابطه من در مجلس از وزیر نیرو سوالی طرح می‌کنم که باید به آن جواب دهد، من در سیل گنبد حضور داشتم و ستاد بحران جلسه پشت جلسه برگزار می‌کرد و من هم در تعدادی از آنها شرکت کردم.

وی افزود: ما در استان نه قایق نداریم ونه بیل مکانیکی، این چه استانی هست که هیچ چیز ندارد؛ زمانی هم که خواستیم از استان‌های اطراف قرض بگیریم جاده‌ها بسته بود یا کوه ریزش کرده بود و نشد.

هزارجریبی ادامه داد: آیا پس از ۲۰ سال نمی‌توانیم این امکانات را داشته باشیم؟ تا کی قرار است استانی گدا باشیم؟

وی گفت: برش در راه آهن دیر انجام شد زمانی که آب به ریل رسیده و خروجی که ما ایجاد کردیم ۳۰ متر بود که جوابگوی آب نبود.

هزارجریبی ادامه داد: بحران سیل امروز از ضعف مدیریت رخ داد و کسی که مقصر است باید عوض شود از رئیس ستاد شهرستان تا بالاترین مسئول.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: چند باردیگر باید آزمایش پس دهیم؟ یک جای کار ایراد دارد وقتی این مسیر سیل می‌آید پل‌های استاندارد باید زده شود.

وی اظهار کرد: من امروز با قایق‌های مردمی به پایین شهر آق قلا که یک متر و ۸۰ سانتی متر ارتفاع آبگرفتگی است رفتم، چرا صدا و سیما می‌گوید سیل تمام شده است؟

هزارجریبی گفت: تجهیزات مانند قایق‌ها و تراکتورهایی که وجود دارد همه مردمی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کد خبر 4574426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =