بیانیه گام دوم انقلاب به نوعی تأیید عملکرد دانشگاه‌ها بود

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: باتوجه به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب به نوعی تأیید عملکرد فعالیت‌های دانشگاه‌ها طی ۴۰ سال گذشته بود.

علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از دید دانشگاهیان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تقویت این مراکز بود و به نوعی تأیید عملکرد دانشگاه‌ها در طول ۴ دهه گذشته به شمار می‌رود.

وی افزود: در بحث افتخارات و دستاوردها که در این بیانیه مطرح شده، بسیاری از آنها مربوط به دانشگاه‌ها و دانش آموختگان آنها بود.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: دانشگاه‌ها در ۴۰ سال گذشته کمترین حاشیه و کمترین ورودی مالی را داشته اند. در برخی موارد کمترین توجهات به این مراکز شده اما بیشترین بازده مربوط به دانشگاه‌ها بوده است.

خاکی صدیق اظهار داشت: آموزش عالی علی رغم تمام مشکلات و چالش‌هایی که دارد به نظر می‌رسد در مقایسه با سایر دستگاه‌ها عملکرد قابل قبول و خوبی طی سال‌های گذشته داشته است.

وی عنوان کرد: اگر این روند را در سال‌های آینده با برنامه ریزی به روز و با توان بیشتر پیگیری کنیم شاهد تحقق دستاوردهای بزرگ‌تری خواهیم بود.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: در حال حاضر در آموزش عالی بحث بر روی کیفیت است تا بتوانیم مسائل کشور را حل کنیم.

خاکی صدیق تاکید کرد: با توجه به کیفیت در دانشگاه‌ها قادر خواهیم بود نقش دانشگاه‌ها که ورود به خدمات اجتماعی است را افزایش دهیم و بر این اساس ضریب نفوذ دانشگاه‌ها در اجتماع را بالا ببریم.

کد خبر 4574590

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =