تخلیه ۱۷ خانه مسکونی در حسین‌آباد کالپوش/ اعلام یک منطقه ممنوعه

میامی - مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: به دلیل رانش زمین تخلیه ۱۷ واحد مسکونی در روستای حسین‌ آباد کالپوش شهرستان میامی دارای ضرورت است.

علیرضا فلاحی در حاشیه بازدید از وضعیت امدادرسانی در بخش کالپوش میامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه فرمانداری میامی از بنیاد مسکن درخواست کرد تا طی بازدیدی از منطقه کالپوش نسبت به رانش زمین اعلام نظر کنیم، تاکید کرد: ۲۹ واحد مسکونی در روستای حسین آباد توسط کارشناسان بنیاد مسکن بررسی و ضرورت تخلیه ۱۷ واحد مسکونی در خطر اعلام شده است.

وی افزود: برای رانش زمین در میامی ستاد مدیریت بحران استانداری جلسه‌ای را تشکیل داد و در آن مصوباتی را شاهد بودیم که یکی از آن‌ها به‌کارگیری کارشناس مشاوری است تا نقاط خطر در طرح هادی روستا را مشخص کند اما گرفتن مشاور زمان و اعتبار می‌خواهد که به دنبال آن هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: از سوی دیگر در کمیته مغایریت‌های طرح هادی، توانسته‌ایم منطقه‌ای در داخل روستای حسین آباد کالپوش را ممنوعه‌ای اعلام کنیم و فعلاً در آن مصوبه ساخت و سازی صادر نمی‌شود.

فلاحی بیان کرد: اقدامات میان مدت بنیاد مسکن در رابطه با رانش زمین در کالپوش موضوع اخذ کارشناس مشاور است که سریعاً فواصل امن از محل رانش را مشخص کند و امیدواریم این امر به زودی صورت گیرد.

وی افزود: دیگر اقدام بنیاد مسکن همچنین مکاتبه‌ای است که با منابع طبیعی شده تا اگر نیاز باشد قسمتی از روستا تغییر و یا جابجا شود به ما از اراضی دولتی زمین واگذار کنند که منتظر پاسخ این استعلام هم هستیم.

کد خبر 4574806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =