صرف بیشترین هزینه‌های اورژانس همدان برای حوادث ترافیکی

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: حوادث ترافیکی مهمترین بخش هزینه‌های اورژانس همدان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله موسوی بهار بعدازظهر دوشنبه و در پنجمین روز از سال ۹۸ از بخش‌های اورژانس بستری، اورژانس اطفال و دیالیز در مرکز آموزشی درمانی بعثت بازدید کرد و نحوه ارائه خدمات در این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در بازدید از بخش اورژانس این مرکز با ابراز نگرانی از برخی رفتارهای ترافیکی پرخطر عنوان کرد: متأسفانه بخش اورژانس این مرکز طی سال‌های اخیر ۵ برابر توسعه داشته که این اقدام به دلیل افزایش ظرفیت پذیرش مصدومین ترافیکی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: این موضوع ناشی از رفتارهای کنترل نشده ترافیکی برخی افراد است.

موسوی بهار با بیان اینکه حوادث ترافیکی مهمترین بخش هزینه‌های اورژانس را به خود اختصاص داده است، گفت: بسیاری از ابزار و تجهیزاتی که در این شرایط اقتصادی خریداری می‌شود در پاسخگویی به نیاز بخش‌هایی صرف می‌شود که مستقیم یا غیرمستقیم با سوانح ترافیکی در ارتباط هستند در حالی که بسیاری از این مسائل و مشکلات با مراقبت و حفظ اصول ایمنی قابل کنترل است.

وی همچنین اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان با حضور و نظارت استانداری، هیئت نظارت وسیعی را شکل داده که در ایام تعطیلات نوروزی به صورت مستمر به مراکز درمانی و بهداشتی سرکشی و نظارت می‌کند.

موسوی بهار اضافه کرد: بیش از ۱۵۰ نفر کارشناس زبده برای این منظور در این ستاد حضور دارند و از اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی نیز به ترتیب در این بازرسی‌ها حضور داشته و در سراسر استان، نحوه ارائه خدمات در ایام نوروز را دنبال می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: یکی از اهدافی که دنبال می‌شود این است که در این بازدیدها کمبودها و کاستی‌های احتمالی احصاء شده و رفع کمبود و مدیریت شرایط در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون روند ارائه خدمات در بخش‌های درمانی رضایت‌بخش بوده‌است، گفت: همکاران ما در بخش‌های درمانی بی وقفه در تلاش هستند و امید است مردم هم با خود مراقبتی بیشتر به ویژه در رانندگی، سال خوب و خوشی را برای خود و خانواده‌هایشان رقم بزنند.

کد خبر 4575033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =