اتحادیه اروپا آماده خروج «بی‌نظم» انگلیس می‌شود

اتحادیه اروپا با انتشار اطلاعاتی شهروندان کشورهای عضو را آماده خروج «بی‌نظم» انگلیس از این اتحادیه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، اتحادیه اروپا به نتیجه‌بخش بودن بحث و جدل‌های درون مجلس عوام انگلیس برای رسیدن به مصالحه‌ای در مورد روندی قاعده‌مند برای خروج این کشور از این اتحادیه بدگمان است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده که احتمال این که بریتانیا در ۱۲ آوریل بدون پیمان، این اتحادیه را ترک کند روز به روز افزایش می‌یابد. به همین دلیل اتحادیه خود را آماده خروج «بی‌نظم» این کشور کرده است.

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پنج‌شنبه گذشته موعد خروج بریتانیا را به تعویق انداختند. اگر پارلمان بریتانیا در این هفته نتواند بر سر پیمانی برای خروج به تفاهم برسد برگزیت به ۲۲ مه موکول خواهد شد. اگر لندن در این زمینه به تفاهم نرسد باید تا ۱۲ آوریل اتحادیه اروپا را در جریان بگذارد که آیا در انتخابات اروپا در پایان مه شرکت خواهد کرد یا نه.

با توجه به این که روند برگزیت در پارلمان بریتانیا نتوانسته تا کنون اکثریت آرا را به دست بیاورد احتمال این که این کشور با بی‌نظمی اتحادیه اروپا را ترک کند وجود دارد. خروج بی‌توافق که اتحادیه اروپا از آن به عنوان "خروج بی‌نظم" یاد می‌کند باعث می‌شود بریتانیا بلافاصله از تمامی تعهداتش در زمینه پیروی از قوانین و مقررات اقتصادی، اجتماعی و تجاری اتحادیه معاف شود، بی آن که نظام تازه‌ای جایگزین شده باشد.

در این صورت بریتانیا دیگر عضو بازار داخلی اروپا و اتحادیه گمرکی نخواهد بود و باید منتظر پیامدهای گسترده در مورد سفرها و مناسبات اقتصادی خود باشد.

کمیسیون اتحادیه اروپا دوشنبه پنجم فروردین (۲۵ مارس) از تمامی شهروندان و شرکت‌های کشورهای عضو خواست، در جریان اطلاعات مربوط به خروج بدون توافق قرار گرفته و تمهیدات لازم را انجام بدهند. در غیر این صورت "بی‌نظمی‌های شدیدی در انتظار شهروندان و شرکت‌ها خواهد بود."

کد خبر 4576200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =